Шпиген им оддава почит на класиците на „Епл“ со овие нови случаи

Неколку недели познатата марка на навлаки за мобилни уреди, Шпиген, ни испраќа слики на социјалните мрежи со некои нови случаи кои потсетуваат на најпознатите иконски производи на Apple: iMac G3 и оригиналниот iPhone. Без да можеме да ги набавиме на нивната веб-страница и без повеќе достапни информации до денес, конечно знаеме каде можеме да ги набавиме.

Овие се ограничени изданија заштитни случаи кои се достапни само за iPhone X И, како што рековме претходно, тие се јасен потсетник за иконскиот оригинален iMac што го лансираше Apple пред 20 години, достапен во разни бои, како што беше случај со невообичаениот персонален компјутер што Apple го лансираше во 1998 година. Дали сакате да ги набавите ? Па, влезете и ние ќе ви кажеме како.

Навлаките се достапни во 6 бои што можете да ги видите на сликите што ја придружуваат статијата. Сите се состојат од три дела: внатрешен капак изработен од помек материјал што го штити iPhone и е со сребрена боја, и две крути надворешни навлаки што даваат конзистентност на целината. Надворешниот капак е про transирен, откривајќи детали за внатрешниот, што го симулираат стариот iMac, детал што го прави сетот задолжителен за оние кои најмногу носталгираат во врска со Apple.

За мене случајот што навистина се в inубува е оној кој потсетува на оригиналниот iPhone. Тој метален модел со оние закривени рабови е вистински скапоцен камен што сега можете да го имитирате со вашиот прекрасен iPhone X благодарение на случајот Classic One што Spigen го лансираше заедно со Classic C1.

Оние кои сакаат да се здобијат со насловните страници, мора да го сторат тоа преку Индиегого, бидејќи Шпиген го ограничи нивното купување на кампањата за финансирање толпа на оваа платформа. Неговата цена е многу привлечна, и иако за време на пишувањето на овој напис најевтината опција (само 18 американски долари) е веќе распродадена, може да купите футрола Classic C1 во бојата што ја сакате заедно со Classic One за само 35 долари со веќе вклучени трошоци за испорака до целиот свет. За повеќе информации, можете да пристапите до кампањата со кликнување на овој линк. Испораките ќе бидат во јуни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.