Spigen ги лансира првите случаи за iPhone 7 и iPhone 7 Plus

spigen-iphone-7-плус

Spigen е еден од најпрестижните производители на куќишта за iPhone низ годините. Квалитетот и издржливоста на нејзините корици го потврдуваат ова.. Покрај тоа, цената на нивните корици е доста прифатлива се додека не ги споредиме со кинеските корици што можеме да ги најдеме за неколку евра на eBay. Според најновите гласини, Apple треба да ги претстави новите модели на iPhone 7 и iPhone 7 Plus на почетокот на септември заедно со можеби втората генерација на Apple Watch и долгоочекуваното обновување на MacBook Pro. Од денес објавивме голем број гласини, но до официјалното претставување нема да знаеме дали се точни или не, особено оние што се однесуваат на неговиот дизајн.

Спиген-Ајфон-7

Но, и покрај фактот дека сите овие гласини не се потврдени и нема да останат до датумот на презентација, Шпиген штотуку лансираше нов асортиман на корици за iPhone 7 и iPhone 7 Плус, Случаи што веќе можат да се купат директно од нивната веб-страница и ќе бидат испратени откако Apple ќе ги претстави новите модели.

Во каталогот на корици за iPhone 7 можеме да најдеме 18 различни моделикои се движат од 14,99 до 39,99 $ со широк спектар на бои и стилови за избор. Додека ако зборуваме за iPhone 7 Plus, бројот на достапни модели е намален на 15, со цени многу слични на оние на нејзиниот помал брат.

За жал, нема дополнителни информации што можеме да ги дознаеме преку сликите, бидејќи сите уреди, се разбира, се прикажуваат со соодветниот капак. Она што можеме да го видиме со голо око е двојната камера што во теорија ќе ја носи следниот iPhone 7 Plus. Во врска со паметната конекција, не чини дека според Спиген ќе биде реалност бидејќи не може да се пристапи преку кориците преку отвор или слично.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.