Spotify го редизајнира делот Библиотека и додава динамични филтри

Spotify

Момците во Спотифај, далеку од тоа да се задоволат со тоа што се најпопуларните музички стриминг услуги во светот 158 милиони претплатници, тие продолжуваат да додаваат нови функции во верзијата на апликацијата за мобилни уреди и наскоро ќе биде објавено ново ажурирање.

Оваа нова надградба ни нуди, како главна новина, нов распоред на мрежата за делот Ваша библиотека, слично на оној што можеме да го најдеме на главната страница и што можеме да го менуваме со приказот на списокот како и порано.

Друга новина што е вклучена во оваа надградба, се динамички филтри што ни овозможуваат да се движиме низ нашата колекција на побрз начин да најдеме преземена содржина, нови опции за сортирање за да можеме да најдеме содржина по име, азбучен ред ... и можност за закотвување на содржината на горниот дел за да ја имаме секогаш при рака.

Што има ново во новото ажурирање на Spotify за iOS

  • Нови динамички филтри да ви помогнеме да се движите низ вашата колекција. Изберете од албум, изведувач, плејлиста или подкаст за да видите со кое аудио сте зачувале и што одговара.
  • Подобри опции за сортирање. Изберете да го видите вашиот аудио азбучен ред, според неодамнешните претстави или според името на творецот. Сега е организирано.
  • Повеќе контрола и полесен пристап до она што најмногу го слушате. Изберете до четири списоци за репродукција, албуми или подкаст-емисии за да ги држите закачени за непосреден пристап. Треба само да го лизнете прстот надесно на овие елементи за да ја видите опцијата за "игла".
  • Користете го новиот преглед на мрежа да ги категоризирате содржините што ви се допаѓаат на повеќе визуелен начин, со големи корици на албуми, плејлисти и подкасти.

Од Spotify тврдат дека ова ново ажурирање ќе започне да ги достигнува сите корисници во текот на следната недела.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.