Spotify конечно го лансираше својот додаток за почетниот екран iOS 14

Додаток за Spotify за iOS и iPadOS 14

На графички контроли на почетниот екран iOS 14 обележаа пред и потоа на начинот на персонализирање на iPhone. Прилагодливоста на оперативниот систем до оваа верзија беше многу ограничена. Покрај тоа, развивачите создадоа специфични апликации способни да генерираат нови графички контроли за додадете украсни елементи до почетниот екран. Многу други популарни апликации како WhatsApp или Facebook сè уште не ги дизајнирале своите графички контроли. Сепак, денес можеме да го потврдиме тоа додатокот Spotify пристигна со новото ажурирање на апликацијата за iOS и iPadOS 14.

Едноставен додаток на Spotify што не остава да сакаме повеќе

Пред една недела дознавме дека мала група корисници на апликацијата Spotify имале пристап до додатоците за услуги на нивните уреди со iOS и iPadOS 14. Тоа беше изненадување бидејќи немаше официјална потврда за пристигнувањето на овие нови артикли нема претстојно ажурирање. Конечно, Spotify е ажуриран во верзија 8.5.80 додавајќи официјално и за сите корисници графичките контроли за почетниот екран.

Тоа е графичка контрола под името „Неодамна репродуцирана“. Овој елемент ни овозможува директен пристап до плејлистите, албумите, подкастите или изведувачите на нашата сметка на Spotify што сме ги слушале неодамна. Предметниот додаток е достапен во рамките на едицијата за почетен екран и е достапна во две големини: мала и медијано.

Додадете го додатокот Spotify на почетниот екран во iOS 14

Како да го додадете додатокот Spotify на почетниот екран на iOS или iPadOS 14

За пристап до овој нов додаток, прво мора да ја имаме апликацијата Spotify во најновата верзија. За да го направите ова, проверете дали имате верзија 8.5.50. Откако ќе се инсталира, следете ги овие чекори:

 1. Пристапете до режимот за уредување на почетниот екран со притискање и држење на една од иконите на вашите апликации.
 2. Притиснете горе десно на '+' за да додадете графички контроли на почетниот екран.
 3. Пребарувајте го пребарувачот за додаток Spotify или со лизгање низ целата библиотека.
 4. Кликнете на неа и изберете ја големината на додатокот: мал или среден.
 5. Ставете го елементот на екранот и позицијата што ви се допаѓа најмногу.
Spotify - Музика и Подкасти (врска со AppStore)
Spotify - Музика и подкастислободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.