Spotify го лансира Spotify Plus, поевтино, но со реклами

Водечката компанија во стриминг музички услуги сака да создаде среден пат помеѓу корисниците на „Премиум“ и „Бесплатни“ со лансирање на нов план што ќе ви овозможи делумно да се ослободите од маката да не плаќате за Spotify.

Плус е новиот план на Spotify кој чини помалку од едно евро и ќе ви овозможи да отстраните некои од ограничувањата на „бесплатниот“ модел, иако можеби не како што очекувавте. Овој ризичен потег на Spotify доаѓа само со лансирањето на YouTube Lite, иако ги држи растојанијата во однос на суштинското чувство за моделот на плаќање.

Првото нешто е да се спомене дека услугата е само во пробен формат за некои избрани корисници, така што сеуште нема да можете да се претплатите. Во принцип, Spotify е решен да го започне овој нов план за претплата, иако неговата работа е анализирана од неговиот технички тим.

Намерата на Spotify Plus е подобрете го корисничкото искуство, ограничувањето на скокови помеѓу песните ќе биде елиминирано и ќе можете индивидуално да одберете кои песни или специфични албуми сакате да ги слушате без никаков вид ограничување или случајност. Сепак, нема да ја елиминира една од најнегативните точки на Spotify Free, а тоа се токму рекламите. Continueе продолжите да го поднесувате публицитетот помеѓу песна и песна, така што слободата во овој план е ограничена.

На ист начин, Spotify Plus предлага да се дозволи проширување на Spotify Connect. исто така и на оние уреди што овозможуваат репродукција на Spotify само кога се работи за претплата "Premium", како во случајот со некои паметни звучници. Радикална промена во споредба со YouTube Lite, дека единственото нешто што го направи е да ги елиминира рекламите без да додаде дополнителен капацитет на неговиот план што ќе чини 6,99 евра. Овие прилагодувања на цените секогаш ќе бидат добредојдени, што е со Apple Music?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.