sxCam: апликација за зачувување фотографии во тајност (App Store)

Овој ист петок а нова апликација во продавницата за апликации што сигурно ќе ви се допадне на многумина од вас. Кој има политички неточни фотографии Што сте добиле преку WhatsApp или социјалните мрежи? Сите ги имавме на нашата ролна и иако понекогаш би сакале да ги спасиме за да ги споделиме повторно или како сувенир може да се случи да имате страв дека вашиот партнер или член на семејство земи си го мобилниот и Јас ги открив.

Секогаш ќе фотографирате дека нема да сакате да бидете на ролна, за да можат сите да ја видат, причините се бесконечни, за тоа е наменета оваа апликација што ви ја прикажуваме зачувајте фотографии надвор од ролна и заштитени со код.

измама е едноставна апликација за камераМожете да го користите за фотографирање со предната камера, со задната камера, со блиц, без блиц сè покажува дека станува збор за сосема нормална апликација за фотографии. Интересното пристигнува кога ќе го лизнеме прстот нагоре.

Со лизгање на прстот на екранот, апликацијата ќе побара код со четири цифри, код што можеме да го конфигурираме првиот пат кога ќе ја користиме апликацијата и што не мора да биде ист со нашиот код за отклучување, тоа е таен код што само вие ќе го знаете.

измама

Активирањето на оваа функција е таму каде што се појавува навистина интересната работа во врска со апликацијата, можете да фотографирате, увезете фотографии од вашиот ролна и зачувајте ги, но тие фотографии нема да се појави на нормалната ролна од вашиот iPhone, тие нема да бидат во вашата библиотека. Тие фотографии Може да ги видите само од апликацијата и само откако ќе го внесете вашиот таен код.

Мислам, можеш фотографирајте ги и чувајте ги во тајност, без никој да ги види. Или, исто така, можете да увезете фотографија од ролна, да ја избришете од ролна и да ја чувате во sxCam целосно тајна и заштитена од туѓите очи.

Најдоброто е тоа ниту иконата ниту описот на апликацијата не означуваат ништо за оваа тајна функција, така што само вие ќе знаете како да пристапите до некои фотографии. И дури и ако некој го откриеше, ќе му требаше вашиот код за да ги види вашите фотографии.

Исто така, можете да споделите овие фотографии на социјалните мрежи, превртете ги, избришете ги и најдобро од сè, копирајте ги и залепете ги директно во WhatsApp без да поминувате низ вашата ролна во кое било време.

Дали имате нешто да скриете? Не се срамиНе е важно дали станува збор за зачинети фотографии или смешно меме што само ќе ги споделите со вашата група пријатели. Секоја фотографија што сакате да ја зачувате и што од која било причина што го сакате, не сакате да биде во вашата библиотека може да се заштити и скрие со sxCam.

Download:

Повеќе информации - 30-годишнината пристигнува во Apple Store во Шпанија


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   gio903 dijo

    Користам KyCalc веќе подолго време, тоа го прави практично истото, но со калкулатор. Силно се препорачува.