TikTok конечно ги лансираше графичките контроли за почетниот екран iOS 14

Додатоците на Тик Ток се појавија на почетниот екран на iOS 14

на социјалните мрежи Тие напредуваат со скокови и граници. Вклучувањето нови форми на забава во сегашниот спектар е тешко. Но, ТикТок успеа да го освои бесплатниот слот и успева со милиони и милиони активни корисници. Овој нов начин на разбирање на времето во форма на смешни и забавни кратки видеа ги засени помладите (и не толку младите). Два месеци откако имаше iOS 14 на нашите уреди, тимот на TikTok ја ажурираше својата апликација додавање на вашите додатоци на почетниот екран на iOS 14. Со овие додатоци ќе пристапиме до главните трендови тиктокери од моментот.

Трендовите на TikTok сега на почетниот екран на iOS 14

ТикТок е глобална заедница за кратки видеа. Со оваа апликација можете да откриете, да креирате и уредувате неверојатни видеа и лесно да ги споделувате со вашите пријатели и целиот свет. Креирајте и уредувајте видеа веднаш користејќи специјални филтри, забавни налепници и многу повеќе.

TikTok

TikTok ја подобрува својата алатка малку по малку. Пред неколку недели направив огромен чекор дозволува снимање видеа до 60 секунди, со што се зголемува времето што корисникот е пред апликацијата. Самиот ефект е променлив, бидејќи најпопуларните видеа сè уште се многу пократки. Сепак, фактот дека може да се снима подолго време веќе му дава на корисникот повеќе можности.

La нова верзија 17.8.1 година вклучува нешто што малку по малку се воведува во сите апликации на App Store: графичките контроли. iOS 14 ги претстави графичките контроли на почетниот екран во три различни големини. И сега на ред е програмерите да ги интегрираат во нивните апликации. Во случајот на ТикТок, А. додаток за трендови. Постојат три големини: најмалата работи како кратенка до делот за апликација. Средната вклучува четири статични икони и, конечно, најголемата вклучува прегледи на кратки видеа во тренд во рамките на Тикток.

Како да ги додадете овие додатоци на вашиот почетен екран?

Да ги вклучите овие додатоци на вашиот почетен екран:

 1. Бидете сигурни дека имате iOS 14 и најновата верзија ажурирано од ТикТок.
 2. Пристапете до режимот за уредување на почетниот екран со притискање и држење на една од иконите на вашите апликации.
 3. Притиснете горе десно на '+' за да додадете графички контроли на почетниот екран.
 4. Пребарувајте го додатокот TikTok во пребарувачот или со лизгање низ целата библиотека.
 5. Кликнете на неа и изберете ја големината на додатокот: мала, средна или голема.
 6. Ставете го елементот на екранот и позицијата што ви се допаѓа најмногу.
TikTok: видеа и музика (врска на AppStore)
TikTok: видеа и музикаслободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.