TimCook: «Снабдувањето со струја е за оние кои патуваат ноќе»

Кутија-батерија-Apple

Како што многумина од вас веќе знаат, Apple неодамна го лансираше првиот од своите капаци на батерии што ја продолжува автономијата на нашиот iOS уред до 25 часа повеќе, или 80%. Овој нов електричен погон е предмет на погледи и полемики од многу причини, неговиот ризичен дизајн и материјали, како и високата цена го направија предмет на потсмев на мрежата, можеби затоа Тим Кук дојде до израз за да зборува за тоа, оставајќи ни држач на висината на новиот капак, толку помалку впечатлив. Особено затоа што фактот за официјално лансирање на дополнителна батерија е нешто како потврда дека траењето на батеријата што го вклучува уредот може да биде навистина кратко.

За време на интервјуто во Mashable, Тим Кук зборуваше за новото електрично напојување и корисниците кон кои е насочен, нагласувајќи дека тоа не е само уште еден елемент за полнење за iPhone, туку алатка за продолжување на животниот век на нашиот уред во неповолни ситуации и екстремно долги денови.

Ако го полните вашиот телефон на дневна основа, веројатно воопшто не ви треба ова електрично напојување. Но, ако одите на пешачење или одите на ноќно патување, добро е да имате вакви алтернативи.

Тој не ја изгуби можноста да каже дека е свесен за количината коментари што се даваат во вид на критика за чудната грпка што ја претставува приклучното напојување, како и за тоа што се случило во неговиот ден за испакнување на iPhone 6 камера.Тим Кук го дефинираше приклучното напојување како стилски додаток. Најмалку интересно е да се знае дека Тим Кук не е надвор од сите полемики што ги генерираше приклучното напојување, всушност, тој се декларира како свесен за сите дефекти што се отстранети од контроверзниот додаток, така што можеме да потврдиме дека производот е пуштен на пазарот со негово целосно одобрување. Уште еднаш Apple се обидува да и каже на јавноста што и треба, без јавноста да знае дури.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

7 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Кокаколо dijo

  Коригирам Apple Powercase е за оние кои немаат вкус. Како не го објавија и за Android?

 2.   Ентони dijo

  точно ... iphone има глупости на автономија Timcook !!

 3.   Андроидите ја сакаат dijo

  Apple прво во иновациите, како и секогаш, им давам 3 дена на другите да ја копираат идејата за јаболко, вклучен дизајн.

 4.   алтергејк dijo

  Хахахахахаха !!!!!!! Дали е така можно јаболкото да знае да заработи пари и да каже ваква идиотизност. Кук-работата веќе е загрижувачка.

 5.   Анти работни места dijo

  „Тие не знаат како да го имаат iPhone.

  Стив sобс обвинувајќи ги корисниците за портата на антената.

  »Ако пешачите…»

  Тим Кук се обидува да ги скрие најдобрите, најевтините, па дури и соларните електрични банки.

  Е го купам.

  iZombie, хипстер и го чувале неговите родители на 38 години.

 6.   Абкде dijo

  Ве молиме, проверете ги статиите за правописни грешки понатаму пред да објавите.
  - Би било „пред сè“, одвоено, бидејќи шинелот (заедно) е топла облека.
  - И, преводот на Тим ќе заврши во „вакви алтернативи“, со тилда.
  Благодарам

 7.   AnExtra dijo

  Едно е нешто што не го знаете и што не е споменато во статијата, куќиштето има антена! Да, Apple стави антена во куќиштето за да не се зафати сигналот, нешто што другите случаи го немаат , или Манзана! 🙂