tvOS 9.2 бета 2 вклучува поддршка за Фотографии во живо

iCloud-Фото

Вчера беше ден кога беа објавени бета-верзии за сите оперативни системи на Apple. Но, имаше еден што, меѓу толку многу ажурирања, ни избега. Зборуваме и за тоа tvOS 9.2 втора бета фаза, верзијата што би сакале да ја добивме вчера, а не таа tvOS 9.1.1 конечно издание со апликацијата Подкасти. Оваа нова бета верзија на tvOS 9.2, исто така, дојде со некои нови функции, овојпат се подобрувања во апликацијата Фотографии на четвртата генерација на Apple TV.

Првата од овие нови карактеристики поврзани со фотографиите е тоа што Apple TV е направен компатибилен со Фотографии во живо. За да можеме да ги играме, треба само да кликнеме на тачпидот на далечинскиот управувач Siri. Така, и со новата бета верзија на El Capitan OS X 10.11.4, сите уреди на Apple можат да репродуцираат „фотографии во живо“ на еден или друг начин. Ова е нешто што има смисла, бидејќи е една од највпечатливите новини што тие ги воведоа со најновиот iPhone, написот што носи најмногу придобивки за оние од Купертино.

Втората од овие новости, исто така поврзана со фотографии, е дека четвртата генерација на Apple TV ќе може да пристапи до нашата Фото библиотека ICloud. Стандардно, iCloud Photo Library е деактивирана, но ако сакаме можеме да ја активираме од Settings / iCloud. Во тоа време, Apple TV има пристап само до фотографии во стриминг и нема начин да испраќате слики, така што оваа новина е интересна за оние од вас кои користат фото-библиотека iCloud.

Имајќи предвид дека поминаа 9.1 недели помеѓу tvOS 9.1.1 и tvOS 6 и дека втората од овие верзии беше објавена вчера, не можеме да знаеме колку долго ќе треба да чекаме за да можеме да уживаме во сите новости за tvOS 9.2, но тоа е веројатно дека ќе имаме што почекајте до март. Во секој случај, подобро да ги лансирате новите верзии кога тие ќе бидат добро тестирани. Трпеливост.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Јаранор dijo

  Браво, и благодарам што ги напишавте сите новости за аплетв 4 што ги пренесуваат многу медиуми. А, во врска со бета 2 од 9.2 браво за фото-библиотеката iCloud porfinnnnn по толку години на Apple TV 3 и потоа Apple TV 4 сè уште не беше можно да се види целата наша фото-библиотека, само стримингот и споделен за сега конечно и целата фото библиотека iCloud. Ова работи да

 2.   IOS 5 засекогаш dijo

  Apple TV 4 со оригинални телевизори, без ниту едно ажурирање и фотографии во живо, секогаш работеле за мене
  Ако сакате уредот со јаболка да работи без проблеми, не ажурирајте !!
  Ако купивте макбук што доаѓа со Маверикс, не надградувајте и секогаш ќе работи добро. Ако дојде со Јосемит, истото. И така, со сите идеи. Оставете го вашиот оригинален ios и voila, тоа ќе работи како првиот ден без разлика колку години ќе поминат.
  Не верувајте во сите приказни за наводни подобрувања и бла бла бла
  И најдобар пример е оној што го велам, Фотографии во живо? Но, што ми кажуваш? Ако тоа работеше од прва со atv4 со оригинален ios !!!