Tweetbot ја враќа статистиката на твитовите во своето ново ажурирање

Твитер -бот 7

Твитер за многумина стана референт како средство за информирање и забава. Сепак, во последниве години е забележана поларизација на мрежата, што доведе до развој на нови алатки за да се спречи ширењето на омраза. Официјалниот начин на кој треба да се консултираме со Twitter на нашиот уред е преку официјална апликација или преку веб. Но, постојат апликации од трети страни, како твитбот, кои даваат посвеж и поиновативен шмек на временската линија на социјалната мрежа. Tweetbot е ажуриран на верзија 7, вклучувајќи две нови темни теми и новото пристигнување на статистика која исчезна пред повеќе од 3 години.

Tweetbot ја оживува статистиката во верзијата 7 покрај тоа што носи нови теми

Tweetbot е еден од оние трети лица клиенти на Твитер кој е најпопуларен меѓу неговите корисници. Има големи предности во однос на официјалната апликација. Особено со оглед на периодичноста на неговите ажурирања и обемот на нови функции во секоја од нив. Во оваа нова верзија, 7.0, се вклучени две нови теми на темниот режим и изгледот на статистиката на нашите твитови.

Двете нови теми се Hej y Бумбар Првата ја става сината и жолтата како главни бои, додека во вториот случај остануваме со црните бои и акцентот на жолтата.

Поврзана статија:
Твитер за iOS наскоро ќе додаде негативни реакции и гласови

Другата новина лежи во оживувањето на статистиката по повеќе од 3 години исчезна од Tweetbot. Ова се случи затоа што Twitter го измени API за трети страни кои го ограничија пристапот до овие информации. Очигледно, Твитер малку ја отвори раката со модифицирање на своето API, дозволувајќи им на развивачите на Tweetbot да можат повторно да вклучат статистика во нивната апликација. Некои статистики кои вклучуваат многу добро негувана графика во согласност со дизајнот на остатокот од апликацијата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.