UAG Civilian, поголема префинетост, максимална заштита за вашиот iPhone

Стилот на UAG е препознатлив благодарение на индустрискиот стил на неговите заштитни футроли, кои комбинираат пластични и метални материјали за да понудат максимална заштита за вашиот iPhone. Марката сакаше да биде лансирана различен производ, со порафиниран дизајн, но без да се заборави заштитата на нашиот уред, а крајниот резултат беа случаи на УАГ Цивил што ги анализираме подолу.

Леснотија и максимална заштита, ова се двете главни карактеристики на производите на брендот Urban Armour Gear (UAG), Случаи за заштита на вашите уреди на дневна основа, до да можете да ги користите тивко со мир на умот дека секој надзор е покриен со заштитата што ви ја нудат. Неговиот стил е многу карактеристичен, како што можете да видите во анализата на случајот UAG Monarch за iPhone 11 Pro Max што го објавивме во Оваа статија пред неколку недели. Тие се импресивни, но не за секого, и затоа производителот сакаше да го прошири својот каталог на корици со овие нови повеќе дискретни модели, без да се откаже од неговиот стил, се разбира.

Исто така, започнува нов аранжман на материјали за да се постигне максимална заштита со минимална можна дебелина. За да го направите ова, тој комбинира два слоја на материјали, крут надворешен и пофлексибилен внатрешен, што пак комбинира два материјали со структура на саќе што ја расфрла силата на падот, така што минималното можно влијание ќе се пренесе на вашиот iPhone и со тоа да не претрпи најмала штета. Затоа ја има таа двојна боја (портокало-црна) низ целата рамка и одвнатре.

Користените материјали доста добро се спротивставуваат на отпечатоците од прстите на задниот дел од куќиштето, што е многу добра вест за оние што ги мразиме овие ознаки, а рамката не е изгребана, но куќиштето се фаќа совршено без да се чувствува чувството дека мобилниот се лизнува на кој било време Рамката го штити 360º на нашиот iPhone, со потребните дупки за микро, звучници и конектор, како и прекинувачот за исклучување на звукот, и копчињата се заштитени со одржување на добро притискање. Секако, дупката во фотоапаратот ги остава леќите и блицот слободни. Устата на случајот излегува и го штити екранот на паметниот телефон.

Со сето ова, случајот Цивил постигнува сертификација според воениот стандард 810G 516.6, што значи дека е фрлен до 26 пати од висина од 1,2 метри на дрвена површина на бетон, паѓајќи на неговите агли, напред и назад, и се спротивстави без проблеми. Како заклучок, секој случајно паѓање на вашиот iPhone во нормална употреба е покриен со овој цивил на UAG.

Мислење на уредникот

Со повеќе рафиниран стил, но одржувајќи ја својата „урбана“ суштина, овие нови UAG Civilian обезбедуваат висока заштита за вашиот iPhone без да се надува премногу и со карактеристична леснотија на футролите за Urban Armor Gear Идеални за корисници кои сакаат да го заштитат својот iPhone од „скоро сè“, но не се многу обожаватели на многу индустриски дизајни, овие куќишта „Цивил“ се достапни само за новите модели на iPhone, и за моделите 11 и 11 за Pro и Pro Max. Достапни во три бои (сина, зелена и црна), тие имаат цена од 45 евра на Амазон (линк)

УАГ Цивил
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
45
 • 80%

 • УАГ Цивил
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите

 • Лесен и без додавање на премногу дебелина
 • Добра отпорност на отпечатоци од прсти
 • Заштита на воен степен
 • Добар стисок

Contras

 • Достапно само за нови модели

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Игнасио Сала dijo

  Дали актовката доаѓа со кориците?

  1.    Луис Падилја dijo

   Хехехех, тоа е само промотивно