Unhand Me, не губете го вашиот iPhone благодарение на Apple Watch

unhand-јас

Постојат многу уреди за носење кои вклучуваат еден вид аларм што ни овозможува да извршиме мала контрола на уредот со кој е поврзан. Благодарение на овој вид метод, многу пати се спасуваме од губење на нашиот уред, понекогаш дури и наоѓајќи го ако е изгубен. Тоа е она што Unhand Me има намера, тоа е апликација за Apple Watch што не предупредува кога iPhone може да исчезне од нашите очи од која било причина, или кога некој бескрупулозен одлучил незаконски да го украде нашиот уред. Unhand Me ни подава рака со овие непријатни претпоставки.

Она што е можеби несфатливо е едноставниот факт дека станува збор за новост, а тоа е толку очигледна карактеристика што сме изненадени од фактот дека Apple не ја вклучил како опција инсталирана природно на часовникот. Апликацијата открива кога нашиот уред се одмара на стабилен начин во џеб или маса и без претходно известување некој ќе го земе или ќе одлучи да се оддалечи. Во тој прецизен момент ќе скокне мал аларм на Apple Watch што ќе укаже на ситуацијата за да се спречи можна кражба или можно губење на уредот.

Известувањето е доста брзо, така што можеме да дејствуваме брзо. Покрај тоа, самиот iPhone ќе испушти низа аларми за дополнително затегнување на ситуацијата и охрабрување на крадецот да го врати, како и да го лоцира доколку не можеме да го најдеме. Исто така, наоѓаме широк спектар на овие аларми во форма на звуци и аудитивни ефекти со намера да привлечеме што повеќе внимание. Апликацијата не е скапа, Во App Store чини само 1,99 евра на iOS и за таа мала сума би можеле да заштедиме некои прекумерни вознемирувања.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.