VLC се ажурира и додава поддршка за 3D Touch

плеер за ВЛЦ

Апликацијата VLC за компјутер и Mac е една од најдобрите што можеме да ја искористиме за репродукција на која било содржина не само видео, туку и преку стриминг. Пред доаѓањето на Виндоус 10 на персоналните компјутери, VLC беше платформа што ја користеа многу корисници на тој оперативен систем за да можат да ги следат главните теми на Епл. Како и да е, Неговата верзија за iOS не ни ги нуди истите функции што ги наоѓаме во десктоп верзијатаПоради проблеми со лиценцирање, видео датотеките со аудио AC3 не можат да се репродуцираат во VLC. Па, видеото може да се репродуцира, но нема да слушнеме ништо, што нè принудува да плаќаме за апликации што можат да репродуцираат ваков вид аудио кодек, како што е Infuse Pro.

Ако го оставиме настрана овој голем мал хендикеп, VLC исто така ни овозможува да играме содржина директно од различни услуги за складирање на облак, како што се Dropbox, Google Drive, Box, iCloud Drive, но исто така ни овозможува да ја репродуцираме содржината складирана на нашиот сервер Плекс. VLC нуди поддршка за напредни преводи, вклучувајќи компатибилност со SSA, мултитрак аудио и контрола на брзината на репродукција, нешто што може да се поздрави кога сликата и аудиото не одат рака под рака.

Што има ново во верзијата VLC 2.7.4

 • Мали подобрувања во перформансите на апликацијата.
 • Додадена е поддршка за технологијата 3D Touch на новите модели на iPhone.
 • Нова опција што ни овозможува да ја репродуцираме целата содржина зачувана во OneDrive и во локалните мрежи каде што сме ги зачувале датотеките што ги репродуцираме.
 • Автоматско пребарување на преводи преку HTTP, FTP, PLEX и UPnP.
 • Додаден филтер што ќе прикажува само датотеки што може да се репродуцираат преку FTP
 • Подобрување на перформансите на SMB конекциите.
 • Филтерот е подобрен за да се подобри контрастот на видеото.
 • Поправени проблеми при преземање на содржина преку PLEX, FTP и UPnP сервери.

https://itunes.apple.com/es/app/vlc-for-mobile/id650377962?mt=8


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   елкалан dijo

  Види арбелоааааа летам уште еднаш