WatchOS 3.1.1 доаѓа на Apple Watch со новиот Unicode 9 Emoji

Епл Види tcp

Apple Watch стана неопходен елемент на зглобот на многумина од нас, па затоа мора да информираме кога ќе пристигне ново ажурирање. Овој вид моќни ажурирања на софтверот не трепери, бидејќи мора да го вчитаме и ажурираме нашиот iPad, нашиот iPhone и секако Apple Watch, така што ќе изгубиме малку одмор на тоа, сепак, повеќето од нив имаат тенденција да ја заслужуваат тагата. Во овој случај, watchOS 3.1.1 го вклучува новиот Unicode 9 Emojis, меѓу кои конечно ја наоѓаме паелата, како и класичните оптимизации на ниво на систем.

watchOS расте неверојатно, ако со watchOS 3 апликациите почнаа да се отвораат многу побрзо во однос на претходниот оперативен систем, со watchOS 3.1 дојде до дефинитивно подобрување што недостасуваше часовникот, поголема автономија на батеријата што ни дава до три дена употреба на Apple Watch Series 1. Сега доаѓа watchOS 3.1.1 и белешките вклучуваат оптимизација на системот и новите емотикони на Уникод 9Сепак, сите се надеваме дека ќе најдеме нешто поинтересно во секое ажурирање. Regretалиме да ви кажеме дека нема да биде вака.

Не obstante, Се чини дека ја наоѓаме активираната опција Scribble, што ни овозможува да одговориме со пишување со прст и препознавање на ракописот. Оваа опција беше дозволена само до неодамна за корисниците што ја користат англиската тастатура. Но, се чини дека можноста веќе започна да скока за оние кои ја користат шпанската тастатура на нивниот Apple Watch.

Уште малку што можеме да кажеме, само дека ова ажурирање тежи околу 150 MB и дека ќе биде компатибилен во сите часовници на Apple, се сеќаваме на оригиналот, серијата 1 и серијата 1, кои имаат мали разлики меѓу нив, така што тие не се исти, сепак, тие се компатибилни со сите тековни верзии на watchOS.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Arturo dijo

  Отидов да го ажурирам часовникот со јаболко откако го ажурирав iPhone на 10.2 и ми кажува дека е ажуриран и не наоѓа нова верзија.

 2.   Луисла dijo

  Една бета, после друга бета, по друга бета и, на крајот, тие мора да ја повлечат финалната верзија откако ќе ја објават. Време е Apple да се врати на она што беше, скап, но сигурен бренд, а не подеднакво скап, но несигурен бренд, сè повеќе сличен на Microsoft.