watchOS 3.2 добива втора бета верзија за една недела. tvOS 10.2 b2 исто така достапен

Кино режим watchOS 3.2 Ова попладне е ново попладне на бета-верзијата. Во исто време кога пристигна новата верзија на iOS 10.3, Apple исто така објави нови бета верзии на tvOS 10.2 и watchOS 3.2. Како и следните верзии на iOS и macOS, следните верзии на tvOS и watchOS се совпаѓаат со пролетното издание, што обично се претвора во важни вести, иако, како што се чини дека tvOS 10.2 ќе демонстрира, тоа не е секогаш точно.

Имајќи предвид дека tvOS 10.2 бета 1 беше објавен пред само две недели, лансирањето на втората бета верзија не изненади никого. Она што беше малку повеќе изненадувачки беше лансирањето на втората бета верзија на watchOS 3.2, откако првата бета верзија беше лансирана пред само една недела. Меѓу најважните новости што ќе пристигнат со следната верзија на оперативниот систем за паметни часовници на Apple за кои имаме поддршка SiriKit, што ќе ни овозможи да управуваме со гласовно-компатибилни апликации директно од Apple Watch.

watchOS 3.2 ќе пристигне со познатиот режим на театар

Но, највпечатливата новина на следната верзија на watchOS ќе биде режимот на театар што Сони Диксон веќе го напредуваше на почетокот на јануари. Отпрвин се очекуваше режимот на театарот, Режим на кино На шпански јазик, тоа би било новина за следната верзија на iOS, но се чини дека овој режим ќе остане на начин да не престанеме да примаме известувања и во исто време во кое не им пречиме на луѓето што ги имаме околу нас кога се во кино во театри.

Најлошото ажурирање на пролетта 2017 година е tvOS 10.2. Во овој момент не се знае многу за следната верзија на оперативниот систем за Apple TV 4, освен тоа што ќе го вклучува подобрувања како подобрено лизгање со некои интерфејси. Да се ​​надеваме дека ќе откриеме повеќе новости, но, како што споменавме, ова не изгледа премногу добро.

Сега недостасува само втората бета верзија на macOS Sierra 10.12.4 за да биде полна. Дали денес ќе имаме и нова бета верзија за Mac компјутерите?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.