watchOS 6.2.5 бета 1 сега е достапен за програмерите

Епл Види

Официјалната верзија на watchOS 6.2 беше објавена минатата недела со неколку подобрувања во однос на претходната и сега ја имаме првата бета верзија достапна за развивачите на watchOS. Во овој случај, она што малку не погодува е дека верзијата не следи шема на нумерирање и поради некоја причина Apple скока од она што треба да биде верзија 6.2.1 во верзија XNUMX. верзија 6.2.5. Станува збор за едноставно нумерирање и нема ништо повеќе што можеме да објасниме за тоа, едноставно ни изгледа curубопитно.

Програмерите не запираат

Оваа недела е интересна за нив откако останатите корисници можеа да ги инсталираат новите верзии на сите достапни ОС: iOS, iPadOS, watchOS, tvOS, macOS, па дури и новата верзија за HomePod. Дека програмерите имаат бета верзии што побрзо Тоа е од суштинско значење за Apple и за останатите корисници, бидејќи на овој начин тие наоѓаат грешки во нив и можат да се поправат пред да се пуштат во продажба конечните верзии.

Во овој случај, се чини дека на почетокот нема важни промени во споредба со верзијата официјално лансирана пред неколку дена, се чини дека тие се посветија на исправување на откриените грешки и подобрување на безбедноста на системот. Се разбира, некои корисници се жалат на траењето на батеријата во оваа верзија 6.2, а други велат дека е подобрена во споредба со претходната, вистината е дека во мојот конкретен случај со тековната верзија, проблемот со батеријата работи добро, но во претходната верзија претрпе малку за да стигне до крајот на денот, Во која корисничка група сте?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.