Новиот watchOS 7 ќе се фокусира малку повеќе на здравјето на луѓето

Јаболко Гледајте серија 5

Гласините за вестите што би можеле да бидат додадени од Купертино во различните оперативни системи не запираат и е дека сме уште шест недели за компанијата да ги претстави сите вести што ќе бидат имплементирани во сите нив. Во овој случај, главниот јунак е повторно watchOS 7, новата верзија на оперативниот систем за Apple Watch ќе се фокусира повеќе на здравјето отколку во другите аспекти и се зборува за новини како што се откривање на напади на паника, сензор за кислород во крвта или дури и можност за следење на сонот , меѓу другите гласини.

Следниот WWDC 2020 е клучен за да се видат многу одлики на watchOS 7 и на подкастот Geared Up, веќе познатиот Jonон Просер, Во него се вели дека многу од карактеристиките што се имплементираат на софтверот ќе бидат достапни заедно со следниот модел на Apple Watch. Во овој случај, тој продолжува да потврдува дека ќе пристигне откривање на напади на паника, сензор за кислород во крвта и други вести што ги гледаме на мрежата овие денови. Првите што ги предвидоа овие функции благодарение на протекувањето на кодот во април минатата година, беа EverythingApplePro и Макс Вајнбах, во моментов тие продолжуваат да се обложуваат на тоа. Просер исто така објаснува дека иако очекува функциите да бидат претставени за време на настанот во јуни, повеќето од нив би биле ексклузивни за новиот модел на паметен часовник на Apple.

Се чини дека алатката за откривање напади на паника би била поврзана и со откривање на високи нивоа на стрес и ова со апликацијата што Apple ја нарече „Breathe“. Во секој случај, се чини дека сето ова е поврзано со софтверот, но за да се имплементира сензорот за кислород во крвта, потребен е хардвер и ова ќе дојде со новиот Apple Watch Серија 6. За некое време ќе видиме колку од овие случувања конечно стигнуваат до паметните часовници на Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.