WhatsApp за Apple Watch е веднаш зад аголот

јаболко-часовник-whatsapp

Нема малку корисници кои, со добра причина, се пожалија дека имаат Apple Watch и чекаат WhatsApp да ја ажурира својата апликација, така што е компатибилен со паметниот часовник со јаболка. Apple Watch е со нас од април, а watchOS 2, кој ни овозможува да креираме мајчини апликации за часовникот, започна веќе неколку месеци. Па, што чека WhatsApp? Па, следејќи го новиот ритам што тие го презедоа откако iPhone 6s беше лансиран во септември, верзијата на WhatsApp компатибилен со Apple Гледајте Само зад аголот е.

Во најнова бета верзија WhatsApp откри датотека наречена „watchAppBundleIdentifier“, што укажува на тоа дека тие веќе започнале да тестираат верзија која ќе биде целосно компатибилна со часовникот на Тим Кук и компанијата. Но, кога ќе излезе официјалната верзија? Ако сме оптимисти и ако обрнеме внимание на последните неколку месеци, тоа би можело да пристигне порано отколку што мислиме. Ако претпочитаме да бидеме претпазливи, можеме да мислиме дека тие сепак ќе издадат друга верзија со некои од другите подобрувања што се очекуваа, но тоа е помалку веројатно.

Со оваа нова верзија, корисниците на Apple Watch ќе можат одговори на пораките од вашиот часовник, како и да имате икона на почетниот екран за носење. Од оваа икона, како природна апликација што ќе биде, можете да ја отворите WhatsApp на часовникот до видете ги сите разговори и испраќајте пораки дури и ако пораката не е примена од тој контакт.

WhatsApp е добар во последно време. За кратко време тие објавија две ажурирања кои додаваат компатибилност со 3Д екран на допир (едниот додаде кратенки, а другиот ekирка и поп) и минатата недела објавија и нова верзија која вклучуваше мали промени во корисничкиот интерфејс. Тие допрва треба да вклучат многу новости за да ги исполнат сите гласини, но нема сомнение дека батериите се ставени.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

15 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   andres dijo

    Да, но има нешто за што не се дискутира и ниту луѓето од WhatsApp го кажаа тоа, но може да одговорите на известувањата дури и од часовникот со јаболка, кога ќе пристигне известувањето, се појавува копчето за одговор.

  2.   Соломон dijo

    Добро е да се знае дека мајчината апликација ќе дојде со своите соодветни компликации.

  3.   Раул Делгадо dijo

    Јас навистина сакам да пристигне, од тогаш можеме да го користиме часовникот со јаболка за да започнеме разговор

  4.   Монитор dijo

    Батериите се полнат. Добри вести.

  5.   rdv099 dijo

    за оние кои имаат iOS 9.0.2 ако можат да одговорат на whatsapp пораките од Apple Watch и не е потребно да се ажурираат на iOs 9.1 ...

    Она што тие треба да го сторат е да го инсталираат WAREPLY tweak од официјалните реписи на Cydia

    Потоа активирајте го дотерувањето од поставките, исклучете го телефонот и часовникот со јаболка, и работи неверојатно ...

    Дотерувањето не споменува ништо за Apple Watch, но јас го инсталирав и брзата реакција започна да работи од мојот часовник, ... Пребарував на оваа тема на Reddit и многу други исто така работеа

    https://www.reddit.com/r/jailbreak/comments/3sffnp/release_wareply_whatsapp_quickreply_onetap_audio/

  6.   Хопи dijo

    Па, фала богу, но вистина е дека веќе некое време можете директно да одговарате на пораките со вашиот часовник за јаболка.
    Штета што апликација како Telegram нема толку слава колку што е вистината. Добра работа што користам многу повеќе iMessage.

  7.   Joaquin dijo

    Потребна е голема функционалност, одговарање со говорна порака, бидејќи понекогаш гласовниот диктат не работи, исто така не е способен за извршување на периоди, запирки, загради итн. Најдоброто нешто би било да одговорите со говорна порака.

  8.   Брајан Нуњез dijo

    Овие апликации за пораки треба целосно да го искористат микрофонот на Watch и да ви овозможат да испраќате говорни белешки. Убаво е да можеш да одговориш со текст, но не те препознава кога поставуваш прашање.
    Не знам дали некому му се случило порано да ја имате иконата на апликацијата FB Messenger на вашиот часовник, но сега таа исчезна (не сум сигурен во кое ажурирање) и сега веќе не можам да испраќам говорни пораки од мојот зглоб

  9.   Рики Гарсија dijo

    Брајан Нуњез, ако ја имам апликацијата fb месенџер на мојот часовник, внесете ја апликацијата  часовник за да видите дали сте оневозможени „приказ на  часовник“ во оваа апликација, ако не ја инсталирате повторно и за да можете да испраќате гласовни белешки одете назад до app апликацијата за гледање / пораки / аудио пораки / и мора да изберете помеѓу „диктат“ «аудио» «или дека имате можност да изберете секогаш кога ќе одите да испратите»

  10.   Шеина dijo

    Дали знаете зошто има некои луѓе кои и покрај тоа што ги имаат сите надградби, од часовникот не се појавува опција да одговорите на WhatsApp ??? Пробав сè и не знам што се случува

  11.   Tyrone dijo

    И мајчината апликација ??? WhatsApp е чиста приказна ...

  12.   Erick dijo

    Како да инсталирам WhatsApp на Apple Watch?

  13.   Sergio dijo

    И продолжуваме без таа верзија зад аголот.

  14.   Sergio dijo

    2018 година и сè уште не е пристигната, да, тој агол е далеку

    1.    Игнасио Сала dijo

      Нема агли, тоа е круг, затоа никогаш не доаѓа.