WhatsApp наскоро ќе ви овозможи да гледате статуси од фиоката за разговор

Статуси на WhatsApp

Машината на WhatsApp е повеќе од подмачкана. На вести продолжуваат месец за месец и сите се подеднакво важни. Меѓу најновите изданија ги наоѓаме Заедниците или можноста за испраќање датотеки до 2 GB или спроведување групни анкети. Тоа е причината зошто јавните бета достапни меѓу корисниците регистрирани во бета програмата ги добиваат сите овие вести. Меѓу нив има и новина и тоа е можноста за гледање статуси на WhatsApp директно од фиоката за разговор. Мала промена која може да ја зголеми употребата на функцијата кај корисниците.

Видете го статусот на WhatsApp од фиоката за разговор, наскоро

Информациите доаѓаат од раката на добро познатата веб-страница WABetaInfo кои се задолжени да ги анализираат сите новости од бета верзијата на WhatsApp за сите уреди. Овој пат новитетот доаѓа од бета апликацијата за десктоп. Новата функција им овозможува на корисниците погледнете го статусот на WhatsApp директно од фиоката за разговор нема потреба да кликнете на табулаторот „Држави“.

Овие состојби дојдоа во апликацијата пред неколку години имитирајќи ги приказните на Instagram, а претходно и приказните на Snapchat, кои беа толку популарни меѓу корисниците. Сепак, тие не фатија онолку колку што очекуваше тимот на WhatsApp, но сепак се достапни и нивната употреба станува се поочигледна.

Поврзана статија:
Што е ново во WhatsApp: Заедници, датотеки до 2 GB и повеќе

Оваа новина ќе овозможи пристап до состојбите со притискање на сликата на профилот на одреден корисник. Ако притиснете на сликата на профилот, пристапуваме до состојбите. Ако кликнете на полето каде што ја имаме вашата порака и вашето име, ќе пристапиме до разговорот. Има сомнежи дали со овој WhatsApp сака да го елиминира табот Држави во верзиите на iOS и Android, со што остава простор за Заедниците.

Оваа функција е достапна во бета верзијата на WhatsApp Desktop, но наскоро ќе дојде и на мобилните бета. Бидејќи е едноставна функција, не очекуваме да потрае долго за да се објави доколку компанијата смета дека е добро лансирање.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.