WhatsApp тестира уредник на групни икони во својата бета верзија за iOS

Уредувач на групни икони во WhatsApp

Апликациите за пораки постојано се развиваат, интегрираат нова технологија која успева да привлече повеќе корисници. WhatsApp веќе неколку месеци работи на многу функции во својата бета верзија што ќе ја видат светлината во наредните месеци. Многу од тие функции Тие с still уште се тестираат, но една од најважните е опцијата да можеме да користиме други уреди за испраќање пораки без да го имаме мобилниот. Денес знаеме дека WhatsApp интегрира нова функција во својата бета верзија: уредник на икони за група, што ви овозможува да ги избегнете иконите со сива позадина што се толку омразени.

WhatsApp ќе избегне празни икони за група

Во моментов кога група од неколку луѓе е создадена во WhatsApp a сива икона со три силуети луѓе. Ова покажува дека немало претходно прилагодување. За да можете да ја измените групната слика, само кликнете на поставките за разговор и кликнете на иконата на камерата за да барате слика на Интернет или на нашиот мобилен уред.

Поврзана статија:
WhatsApp започнува со тестирање на аудио транскрипција на iOS

Ова се менува во новата бета верзија воведена од WhatsApp во последните часови, откриена од WABetaInfoНа Оваа нова функција е уредник на икони за група што му овозможува на корисникот не треба да ја оставате сивата икона празнаНа Овој уредник ви овозможува да ја измените бојата на позадината и да внесете емоции. Исто така, постои дел што ви овозможува да додавате налепници наместо емоции. Ова ќе им даде жив допир на групните икони што немаат сопствена слика.

Ако имате бета верзија на WhatsApp на iOS, можете да проверите дали сте ја активирале функцијата со кликнување на иконата на камерата во рамките на групната слика. Ако го имате, ќе се појави нова опција наречена „Емоџи и налепници“ со која можете да го активирате уредникот и да ја обоите сликата на групата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.