WhatsApp ќе ни овозможи да го скриеме статусот од одредени контакти

WhatsApp

Паметните телефони ни го сменија животот, но апликациите за нив го направија тоа уште повеќе. Ние комуницираме поинаку, отсекогаш сме биле во можност да комуницираме преку СМС, или уште порано со барате дека добиле пораки што претходно сме ги соопштувале до оператор. Сега, сакале ние или не (вклучително и вашата политика за приватност) WhatsApp Тоа е главното средство за комуникација за многумина, „секој“ го носи на своите уреди. Апликација што се подобрува (и се влошува) и од која имаме вести за следната промена: тие ќе ни овозможат да одлучиме кои конкретни контакти нема да можат да го видат нашиот статус. продолжете да читате дека ви ги кажуваме сите детали за овие промени.

Веста, како и обично, беше објавена од момците од WABetaInfo, некои гласини кои се поврзани со нашиот статус во рамките на апликацијата, на Јеховините последно виден. До сега можеме да одлучиме да го покажеме нашиот статус во рамките на апликацијата на секого, само на нашите контакти или на секого. Нешто корисно кога сакаме да го скриеме времето што го поминуваме во апликацијата, бидејќи понекогаш можеби ќе сакаме да одлучиме дека никој не гледа кога ја читаме вашата порака или ако сме онлајн користејќи ја апликацијата.

Со новата промена што изгледа дека ќе дојде во следната верзија на апликацијата, поставките за приватност се менуваат, давајќи ни опција „Моите контакти освен ...“ промена што ќе ни дозволи покажете го нашиот статус на сите наши контакти, но исто така одлучете кој од овие не сакаме да го знаеме за нашиот статус. Интересна промена што доаѓа да ја подобри нашата приватност во рамките на апликацијата, приватност за која многу се зборува во последно време и која со овие гестови може да ја подобри сликата на WhatsApp. И на тебе, Што мислите за оваа промена во WhatsApp? Дали сте вие ​​еден од оние што ја кријат целата ваша активност во апликацијата?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Маурисио Гонзалес dijo

    ШТО ВЕREЕ ПОСТОИ ДЕКА НЕ Е ???