Withings го претставува новиот Activité Steel

слики-активита-2

Во рамките на светот на квантификатори, можеме да најдеме мноштво опции. Иако повеќето се ориентирани кон спортскиот свет и имаат спортски изглед и се направени главно од пластични материјали, можеме да најдеме и модели во стилови како оние произведени од Bying. Новиот модел на Activité Steel се наоѓа на половина пат помеѓу моделот Activité Pop и првиот модел со исто име што се појави на пазарот минатата година. Овој нов модел ни нуди поелегантен допир доколку сакаме да користиме квантификатор 24 часа на ден без да изгледаме како да носиме украсна нараквица.

Ако сте еден од корисниците кои користат нараквици за квантитација, но не го сакаат или не го гледаат само оној што се користи на паметен часовник, часовниците на француската фирма се идеално решение. Activité Steel ни нуди убаво тркалезно челично куќиште со типични квантификатори како на пр бројач на чекори, поминато растојание, циклуси на спиење но покрај тоа, и благодарение на нејзината отпорност на вода, тоа исто така ни овозможува да го провериме нашиот напредок при пливање.

Сите податоци што ги вадиме од уредот, благодарение на неговата Bluetooth 4.0 конекција, можеме да управуваме со нив сопствената апликација на фирмата наречена Whiting Health Mate, каде што можеме да го провериме нашиот дневен и неделен напредок. Активит челик, како што споменав погоре, е повеќе квантитатор отколку паметен часовник, па ако сакаме известувања на зглобот, ова не е наш уред.

Како и претходните модели, Активит Стил ни нуди автономија од 8 месеци благодарение на батеријата што не се полни, вградена во уредот. Со такво времетраење нема да ни пречи од време на време да поминуваме низ продавница за часовници за да ја смениме. Овој модел Withing е компатибилен со iPhone 4s наваму и со која било верзија еднаква или поголема од iOS 7. На 19 ноември ќе се појави на пазарот за 169,95 долари.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.