Wunderlist додава поддршка за 3D Touch и Peek & Pop

Wunderlist

Сите сакаме нашите задачи што чекаат да бидат организирани во календарот или во некоја апликација. Главниот проблем со календарот е тоа нормално даваме да го одложи се додека конечно не го изгубиме на дневниот ред и не успееме да го сториме тоа. За тоа имаме различни апликации што ни овозможуваат да ги концентрираме на едно место сите задачи што треба да ги направиме. Без напуштање на екосистемот iOS, самата апликација Белешки со доаѓањето на iOS 9 ни овозможува да креираме списоци за обврски без прибегнување кон апликации од трети страни.

Но, ако треба да направиме попрофесионална употреба, можеме да се свртиме кон Wunderlilst, една од најдобрите апликации за управување со секојдневни задачи што чекаат. Една од главните предности е што можеме да ги споделиме овие списоци со други корисници, што го прави идеален за групна работа, каде што секој корисник може да ги избере задачите што треба да ги извршува. Но, тоа исто така ни овозможува да разговараме од самата апликација помеѓу различните корисници кои ја сочинуваат листата, без да мора да прибегнуваме кон апликации од трети страни.

Новите модели на iPhone се со нас неколку месеци и сè уште Денес има неколку апликации кои сè уште не се ажурирани во новите функции 3D Touch и Peek & Pop.. Wunderlist штотуку е додаден на списокот со апликации што ни ги нудат овие функции за да ни овозможат да управуваме со нашата листа на задачи на многу поефикасен начин.

Што има ново во Wunderlist 3.4.0.

  • Компатибилен со новите функции 3D Touch и нивните брзи дејства.
  • Функцијата 3D Touch ни нуди две опции: Додај задача и Должи денес.
  • Peek & Pop е компатибилно за брзо прегледување без внесување содржина. Со лизгање на прстот нагоре, можеме да презакажеме задача што е истечена без повторно да ја внесеме.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.