Xtorm Vigor Power Hub, наполнете ги iPhone, iPad и MacBook со еден полнач

Полнењето на сите наши уреди е сè потешко затоа што бројот на нив се зголемува експоненцијално како што минуваат годините. со додавање таблет, паметен часовник, слушалки, лаптоп и долга и слично на списокот со гаџети што треба да се полнат скоро секој ден.

Затоа, повеќе полначи се толку вредни, оние „Хабови“ што ни овозможуваат со еден приклучок да полниме неколку уреди истовремено, и Xtorm ни нуди еден што овозможува полнење до 7 уреди истовремено, вклучувајќи го и нашиот лаптоп. Го испробавме и ви ги кажуваме нашите први впечатоци.

Овој центар овозможува, на многу мал простор, да акумулира истовремено до седум уреди на полнење. За ова, тој има пет USB порти со излези од 2,4А, еден од нив исто така компатибилен со Quick Charge 3.0, што ќе му овозможи на вашиот компатибилен паметен телефон да се полни до 60% побрзо отколку со конвенционален USB. USB-C со испорака на енергија ви овозможува да го полните вашиот MacBook или ултра-брзо полнење на новите iPhone 8, 8 Plus и X користејќи го компатибилниот кабел. Конечно, можеме да поставиме iPhone од последна генерација или кој било друг паметен телефон компатибилен со Qi полнење на врвот за безжично полнење. Се разбира, тој не е компатибилен со брзо полнење, бидејќи е 5W. Максимална разноврсност е она што овој полнач ни го нуди со што можеме да заборавиме на другите полначи за сите наши уреди.

Мислење на уредникот

Оваа основа за полнење Xtorm Vigor Power Hub има многу дискретен и компактен дизајн, а само светлата на приклучоците за полнење се издвојуваат од остатокот на уредот. Единствен приклучок за поврзување со електричната мрежа е она што ќе го најдеме на задниот дел од основата за полнење. Со еден приклучок ќе го решиме полнењето до 7 уреди, вклучувајќи го и полнењето на нашиот лаптоп. Идеална за работни бироа или дури и за патувања, оваа база на Xtorm Vigor има цена од 69 € на веб-страницата на xstorm или околу 70 € во Амазон со опција Prime. Имајќи предвид дека полначот MacBook чини само 59 €, може да се каже дека оваа база Xtorm е многу интересна опција.

Центар за напојување Xtorm Vigor
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
69
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • Издржливост
  Уредник: 80%
 • Завршува
  Уредник: 80%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • До 7 уреди истовремено се полнат
 • Брзо полнење 3.0 USB порта
 • Индуктивно полнење компатибилно со Qi
 • USB-C приклучок за испорака на енергија за вашиот MacBook

Contras

 • 5W безжично полнење

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.