Yoigo ја издава својата официјална апликација за iPhone

Јоиго

Ова е добра вест за клиентите на операторот ЈоигоПо долго чекање, конечно се оствари, операторот ја стави својата прва официјална апликација во AppStore за да ги има сите информации за нашата стапка.

Јоиго излезе конечно вашата прва апликација од кои ни овозможува да знаеме од преостанатите мегабајти во месецот според договорената стапка, преостанатите бесплатни минути, историјата на потрошувачката, фактурите и многу повеќе.

И, тоа е дека ако сте од Јоиго, ќе знаете дека досега единствениот метод за да ги дознаете овие податоци од нашиот iPhone беше или со воспоставување повик до 622, консултирање со него на Интернет или преземање неофицијална апликација „Јоигер“Оваа последна опција беше онаа што ја избрав и откако ќе се навикнам морам да кажам дека новата официјална апликација има свои добри и слаби точки.

Јас целосно разбирам дека штотуку го објавија и уште им претстои многу работа, исто така морам да нагласам дека неговото работење е добро и има прекрасен интерфејс со многу корисни и детални информации.

Што недостасува тогаш? Неофицијалната апликација на Јоиго имаше недостатоци што оваа нова апликација ги нема, на пример, од оваа нова апликација можеме да ги провериме минатите фактури, да направиме распаѓање на следната фактура, па дури и да пристапиме до делот за помош со голема база на податоци за Често поставувани прашања (најчесто поставувани прашања), сепак има нешто што ми недостига во врска со претходната апликација, додатокот.

Иако е точно дека тоа е мала карактеристика, сепак графичка контрола Центарот за известувања ни овозможи брзо да ги консултираме мегабајтите и / или минутите што остануваат во нашата стапка, па дури и крајната цена за тој месец, сето тоа со графикон што не зазема многу простор и што нè натера ретко да ја отвораме апликацијата.

Ова е токму она што се надевам дека Јоиго ќе го полира во неговата апликација, иако може да се каже така и покрај тоа што е негова прва верзија, изгледа многу добро, овој детал и малку забрзување на времето на вчитување на податоците ќе помогне апликацијата да стане совршен придружник што го чекавме толку долго.

А ти, дали веќе си го пробал?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.