ZENS ги претставува своите нови надворешни батерии со безжично полнење

ЗЕНС продолжува да ни ги покажува своите нови производи за новите уреди оваа година, и во бази за полнење што веќе ги споменавме пред неколку дена сега додадете некои надворешни батерии со безжично полнење што ќе му овозможи на вашиот iPhone секогаш да ја има потребната батерија за да не ве остави блокирани.

Со два различни модели за различни потреби, ZENS е посветен на безжично полнење не само за нашите паметни телефони, туку и исто така и за самите надворешни батерии, кои можат да се полнат со користење на истата технологија. Батерија што се држи до нашиот iPhone и друга што овозможува безжично полнење на два паметни телефони истовремено е залог на ZENS, а ние ги прикажуваме подолу.

ZENS Wireless има капацитет од 4.500mAh, доволно за да го полните вашиот паметен телефон двапати (во зависност од големината на неговата батерија) и исто така има леплива површина што го прави вашиот iPhone „да се држи“ на надворешната батерија за да не се движи и да можете да ја полните додека сте го носат во ранец или џеб. Исто така, има USB-A за да можете да надополнувате друг уред користејќи го кабелот. Надворешната батерија се полни безжично или за неа можете да користите USB-C (индуциран) кабел. Неговата цена е 59,99 € во Веб-страница на ЗЕНС и наскоро ќе биде достапен за купување.

Следниот презентиран модел на надворешна батерија е ZENS Dual Wireless, кој има можност за полнење до два уреди истовремено користејќи безжична технологија Qi. Неговиот капацитет од 9.000 mAh ви овозможува да го полните секој од двата уреди двапати, а ако ви треба USB за друг уред, тој има две USB-A конекции. Како и другиот модел, тој има безжично полнење за самата батерија или преку вклучениот USB-C кабел. Неговата цена е дека 79,99 € во Веб-страница на ЗЕНС и ќе биде достапна наскоро.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.