Зенс го претставува својот нов безжичен полнач MagSafe 4-во-1 за iPhone 12

Имаме достапна многу додатоци за iPhone, Apple Watch, iPad, итн. и безжичните полначи се важен дел од овие додатоци. Во овој случај во Зенс цврста штотуку лансираше нов полнач со поврзаност со Марсел, кој додава можност за полнење на четири уреди во еден полнач.

Можно е многумина од вас да не ја знаат оваа марка, но веќе долго време прави полначи за уредите на „Епл“. Во овој случај тоа ни нуди безжична основа на MagSafe компатибилен со новите модели на iPhone 12 заедно со интегриран полнач за Apple Watch и приклучок со опција за полнење за нашите AirPods, така што нема да мора да ги користите вашите.

Прекрасен дизајн и квалитетни материјали

Овој полнач е совршен за да извлечете максимум од полнењето на MagSafe, има навистина убав и трезен дизајн. Достапен е во просториско сива боја и секако е овластен за MFi. Материјалите од кои е направена оваа основа за полнење е алуминиум и неговата тежина е неопходна за да не се движи од масата кога ја користиме. Овој штанд за полнење MagSafe од Зенс ни нуди максимална моќност на безжичен излез од 15 W за iPhone 12 и може да се користи во режим на портрет или пејзаж.

Логично, тој исто така има основа со безжично полнење од 5 W за поставување на AirPods или друг уред компатибилен со Qi полнење. USB-A портата на горниот дел се користи за полнење на Apple Watch и тие исто така додаваат дополнителна порта за полнење на четвртиот уред од страната на основата. Овој нов полнач е достапно сега за резервации за 139,99 € и тие ќе започнат комерцијализирајте го следниот четврток, 29 јули.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.