ZENS ни ги покажува своите нови безжични полначи

Безжичното полнење е тука за да остане и тие го прават тоа и газење. Поминаа оние благи и „ефтини“ полначи што ги имавме на почетокот, и не само што се подобрија на техничко ниво, туку исто така и естетски прават некој да се зауби.

Тоа е намерата на ЗЕНС со новитетите што ни ги претставија на саемот ИФА во Берлин, каде што можевме да ги видиме нивните нови модели изработени од алуминиум, и кои вклучуваат основа за два паметни телефони и вашиот Apple Watch изгледа спектакуларно.

ZENS објави три безжични полначи изработени од алуминиум со максимална дебелина од 8мм за двојници и 6мм за единечни, со сертификација Qi и MFi (направено за iPhone) и вклучуваат адаптер за приклучокот за струја. Моделот „Сингл“ со единствена станица за полнење има моќност од 10W и е компатибилен со безжичното брзо полнење на „Епл“, со цена од 49,99 €. Моделот «Dual» го дели истиот дизајн со две станици за полнење и вкупна моќност од 20W, така што можете и безжично да го надополнувате нашиот iPhone брзо и има цена од 79,99 €.

Конечно тие исто така презентираа најспектакуларниот модел, „Двојно + часовник“, која со истите две станици за полнење на другиот модел има и станица за полнење за Apple Watch, така што ќе имате во еден полнач сè што ви треба за вашите уреди. Неговата цена ќе биде 99,99 €, што не е лошо со оглед на тоа што чинат три одделни полначи и дека е вклучен и мрежниот адаптер. Сите ќе бидат достапни од 15 септември. За повеќе информации, можете да отидете на веб-страницата на ЗЕНС.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.