Çfarë dimë dhe çfarë presim nga iPad Air i ardhshëm 2024?

Air iPad

Pa dyshim, viti 2023 ka qenë një vit atipik për gamën e iPad. Siç ju kemi thënë tashmë më shumë se një herë, Apple ka vendosur të mos përditësojë asnjë nga modelet e saj këtë vit dhe të nisë të gjithë arsenalin e përditësimeve në vitin 2024. Në horizont shohim një iPad Air të ri dhe një rinovimi i iPad Pro si fillim për vitin 2024. Në fakt, ne do të analizojmë atë që dimë dhe çfarë presim nga një prej pajisjeve më të pritura: iPad Air 2024 ose gjenerata e 6-të.

Shpresat vendosen në iPad Air 6 në 2024

iPad Air, pas ridizajnimit të tij së fundmi, ka tërhequr gjithë vëmendjen e përdoruesve: një pajisje e përballueshme, më e lirë se modeli Pro dhe me një dizajn elegant dhe superior ndaj modelit standard iPad. Gjenerata e ardhshme e 6-të iPad Air do të dalë gjatë gjithë vitit 2024, Në fakt, spekulohet se do të mbërrijë në tremujorin e parë, ndoshta në muajin mars, duke rifilluar traditat e Apple.

iPad Pro
Artikulli i lidhur:
Revolucioni i iPad Pro do të duhet të presë deri në vitin e ardhshëm

Ne e dimë se Apple po punon dy modele të iPad Air 6, siç është rasti me iPad Pro 11 dhe 12,9 inç. Këto modele të reja do të kishin gjithashtu këto dimensione: 11 inç dhe 12,9 inç, afrimi i shpërndarjes së modelit Pro. Kjo do të mundësonte akses në një ekran shumë më të madh pa pasur nevojë të paguani për veçoritë e modelit Pro.

Apple iPad Air

Ekranet e të dy modeleve do të kenë teknologji LCD dhe modeli më i madh do të përmirësojë performancën e ekranit me shtimin e një pllake të pasme oksidi. Lidhur me dizajnin e iPad Air 6 nuk priten ndryshime të mëdha pasi ridizajnimi i rëndësishëm që iu nënshtrua gamës Air me iPad Air 5 ishte një sukses dhe është ende i vlefshëm sot dhe në planet e Apple.

Sa i përket brendësisë së pajisjeve, të dyja Ata do të mbajnë çipin M2 të Apple krahasuar me çipin M1 që ka tani iPad Air. Në këtë mënyrë, Apple do të rezervonte çipat M3 për modelet Pro. Përveç kësaj, ata do të kenë Bluetooth 5.3 dhe Wi-Fi 6E, një teknologji që tashmë është përfshirë në produktet e reja të Apple si iPhone 15 Pro apo Mac-et e reja të lançuara. disa vite më parë, javë.


Na ndiqni në Google News

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.