Çfarë do të bëhet me gjeneratën e ardhshme të iPad mini?

iPad mini 2021

La rinovim i madh i suksesshëm i iPad mini u zhvillua në vitin 2021. U prezantua gjenerata e fundit një ndryshim drastik i dizajnit gjë që e afroi gjithnjë e më shumë me standardet e iPad Pro.Përveç kësaj, u rifut sensori Touch ID, butoni Home dhe lidhësi Lightning u hoqën, në vend të kësaj u prezantua lidhësi USB-C. Një vit e gjysmë pas këtij rinovimi rrënjësor nuk dimë lajme për gjeneratën e ardhshme. Megjithatë, Minh Chi-Kuo beson se iPad mini tjetër do të dalë në treg në tremujorin e parë të 2024.

Një iPad mini i ri për fillimin e vitit 2024

Në muajin dhjetor ju thamë se Kuo kishte ekspozuar parashikimin e tij. Dhe ishte që brezi i ri do të vinte në fund të vitit 2023. Megjithatë, Ming Chi-Kuo ka modifikuar parashikimin duke iu përmbajtur planeve të reja të Apple duke vendosur iPad mini 7 për fillimin e vitit 2024.

Nuk ka ndryshime në lidhje me përmirësimet që do të prezantohen në këtë gjeneratë të re. bie në sy çipi i ri, pasi ky përditësim do të ishte vetëm një lançim i fokusuar në specifikimet teknike dhe jo aq shumë në dizajn, pasi ne po vijmë nga një ndryshim i madh në 2021.

Artikulli i lidhur:
Apple zyrtarisht rrit çmimet për iPad Air dhe iPad mini

iPad mini ne ngjyra te ndryshme

edhe comenta mundësia që ky brez i ri të sjellë teknologjinë PROMOVIMI në ekranin iPad mini që lejon shpejtësinë e rifreskimit deri në 120 Hz. Megjithatë, analistë të tjerë si Ross Young e përjashtojnë këtë pikë dhe sigurojnë se nuk do të shohim lajme të këtij lloji në këtë përditësim.

Ajo që duket se nuk ka dyshim është se Apple vazhdon të punojë në përmirësimin e produkteve të saj dhe ne mund të shohim një iPad mini i ri në fillim të vitit 2024, një datë e çuditshme duke marrë parasysh orarin e lëshimit të iPad që ne kemi pasur prej vitesh. Më në fund do të shohim se si do të zhvillohet gjithçka.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.