Çfarë na sjell vërtet Apple Watch Series 3 me LTE?

Seria Apple Watch 3

Largimi i të riut Seria Apple Watch 3 Ajo ka revolucionarizuar tregun e Watch, duke i bërë ata më të pavarur nga iPhone. Ky model i ri përfshin LTE Por a e dimë vërtet se çfarë fitojmë nga kjo teknologji e re? Ka disa dyshime që ne krijojmë kur flasim për këtë përparim të ri dhe ndryshimin që ka me "vëllain" e tij pa LTE.

Nuk është vetëm ndryshimi ekonomik, i cili është i dukshëm, por ne gjithashtu do të përqendrohemi në analizimin në detaje të disa aspekteve që do t'ju ndihmojnë në rast se dëshironi të blini këtë produkt me ose pa LTE.

Apple Watch Series 3 me LTE

Jeff Williams ai na prezantoi me model i ri Apple Watch, rezervimi i të cilit filloi më 15 shtator, me lajmin e shkëlqyeshëm që përmendëm më parë në lidhje me përfshirjen e LTE. Isshtë e vërtetë që kjo nuk është vetëm risia që ajo paraqet me modelin e saj të mëparshëm, i cili është tërhequr nga dyqani zyrtar i Apple. Në këtë artikull ne do të përqendrohemi në modelin me LTE për të ditur gjithçka në lidhje me të.

Në shikim të parë, Apple Watch Series 3 i ri paraqet një dizajn praktikisht identik me modelin e mëparshëm, përveç timonit në të djathtë që ka një ngjyrë të kuqe në qendër.

Natyrisht, brenda tij paraqiten ndryshime të mëdha që, siç e kemi shpjeguar tashmë në artikullin vijues, në lidhje me këtë model të ri, e bën atë një përparim të madh nga ana e Apple.

Seria Apple Watch 3

Krahasimi me dhe pa LTE

Nëse krahasojmë të dy modelet e Apple Watch Series 3, (me dhe pa LTE) së shpejti do të përfundojmë me analizën. I vetmi ndryshim që ata paraqesin është e tyre kapaciteti i ruajtjes. Kjo ka 8GB në modelin pa LTE ndërsa modeli me LTE, do të arrinte në 16 GB hapësirë ​​të brendshme.

Pjesa tjetër e specifikimeve të brendshme janë saktësisht e njëjtë në të dy modelet. Këto, ju mund t'i shihni në Uebfaqja e Apple. Prandaj, për të njohur ndryshimet dhe atë që na jep një model dhe tjetrin, duhet të analizojmë funksionimin e tyre.

Aspektet pozitive të modelit me LTE

Së pari, dhe më e dukshme, është mundësia për të bërë thirrje nga ora jonë pa pasur nevojë për të pasur iPhone afër. Vetëm duke pasur orën mund të telefonojmë në të njëjtën mënyrë që bëjmë nga një iPhone. Përveç thirrjeve, ne gjithashtu mund të komunikojmë përmes mesazhe tekstesh Në mënyrë të ngjashme.

Së dyti ne kemi muzikë. Falë përfshirjes së LTE ne do të jemi në gjendje të përdorim, për momentin, të Muzika e Apple pa pasur nevojë të përdorim iPhone-in tonë për asgjë. Për momentin dhe pa ndonjë lajm për të, Spotify nuk do të japë mundësinë për ta bërë atë të pajtueshme me këtë pajisje.

Seria Apple Watch 3

Dhe së treti, ne mirëpresim Siri në Watch tonë. Deri tani, ne kishim nevojë për iPhone që të mund të kërkonim nga Siri të na caktojë një kujtesë, të dërgojë një ftesë ose ndonjë komandë tjetër. Tani e tutje, ne mund të bëjmë gjithçka nga Watch pa u varur nga asgjë. Ashtu siç mund t'i krijojmë ato, ne mund të marrim njoftime nga aplikacionet pa pasur nevojë për pajisjen tuaj celular.

Aspektet negative të të pasurit LTE

Siç është normale, jo gjithçka mund të jetë mirë. Modeli i ri i Apple ka disa të dhëna që nuk janë plotësisht inkurajuese për t'i dhënë asaj me të vërtetë përdorimin që ata synojnë. Me fjalë të tjera, megjithëse ka disa funksione që duhet të jenë shumë të dobishme për të gjithë përdoruesit e saj, pasojat që paraqesin këto e bëjnë të vështirë të zgjasësh për një periudhë të gjatë kohore. Po i referohemi jetës së baterisë.

Në parim, ne filluam nga ajo që do të na zgjaste përreth 18 orë pas përdorimit relativisht normal. Apple e tregon atë, përafërsisht, me kontrollin e kohës (90 herë), marrjen e rreth 90 njoftimeve, 45 minuta përdorim të aplikacionit dhe një trajnim rreth 30 minuta me riprodhimin e muzikës.

Por këto orë po zvogëlohen, siç është logjike, pasi ne ndërveprojmë më shumë me të, por jemi të befasuar nga zvogëlimi i tepërt.

Seria Apple Watch 3

Jetëgjatësia e baterisë kur jemi duke luajtur audio është llogaritur vetëm për Ore 10, e cila është një sasi normale, krahasuar me pajisjet e tjera. Kjo kohëzgjatje është e njëjtë nëse flasim trajnim në ambiente të mbyllura. Në vend të kësaj, do të pritej në gjysmë, Ore 5, nëse trajnimi është jashtë dhe me GPS të aktivizuar. Ka më shumë, nëse shtojmë GPS Lidhja LTE, kohëzgjatja e vlerësuar është vetëm Ore 4.

Dhe nëse kjo duket një kohëzgjatje shumë e shkurtër, kur themi të përdorni Apple Watch Seria 3 për të telefonuar, shifrat janë shqetësuese. Nëse kemi orën lidhur me iPhone, jeta e baterisë do të jetë Orë 3. Nëse e shfrytëzojmë LTE për të bërë thirrje direkt nga ora, kohëzgjatja e vlerësuar për të folur vazhdimisht është vetëm pak më shumë se Ora 1.

Një tjetër nga pikat e dobëta të këtij modeli është shitja e tij. Deri më sot, dhe ne shpresojmë që kjo të përmirësohet, nuk është e mundur të blini produktin me LTE në një numër të madh të vendeve, përfshirë Spanjën. Kjo është kryesisht për shkak të mungesës së marrëveshjeve me kompanitë e ofruesve të lidhjeve LTE.

Konkluzione

Nuk ka dyshim se është një përparim nga Apple të kenë zbatuar LTE në Apple Watch, por realiteti është se, sot, performanca dhe produktiviteti që mund të merrni janë të pakta. Para së gjithash nga mungesa e marrëveshjeve me kompani nga vende të ndryshme, e cila kufizon pikat e shitjes dhe së dyti, nga jeta e baterisë aq e pakët sa paraqitet.

Me pak fjalë, kjo teknologji e re e inkorporuar do të përdoret për aktivitete specifike me një kohëzgjatje shumë të shkurtër nëse duam që Ora të na mbajë gjithë ditën.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

15 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Alonso Alejandro Zuniga Beltran dijo

  Përfshin gjithashtu një abazhur safiri dhe një rast qeramike.

  1.    Louis Padilla dijo

   Vetëm pjesa e poshtme është qeramike, ajo që kontakton lëkurën. Kristali safir është i disponueshëm vetëm me modelin e çelikut, jo me atë alumini.

 2.   Pedro Amoros Torres dijo

  Le të shohim, ky artikull në thelb jep informacion që nuk është i verifikuar dhe drejtpërdrejt nga një kapelë. Kur thoni "ndryshimi i vetëm është kapaciteti i tyre i ruajtjes" ju jeni pak më shumë sesa të shpikni. Ora jo vetëm që është krejtësisht e ndryshme në nivelin e harduerit, por gjithashtu ka një procesor 70% më shpejt se seria 2, gjithashtu përfshin çipin W2 (i cili ju tregon se për çfarë shërbeni), lartësuesin dhe barometrin.
  Kur flisni për jetëgjatësinë e baterisë, është e qartë që gjatë një thirrje zanore do të jetë më pak ... por Apple deklaroi në prezantim se në pjesën tjetër të situatave kohëzgjatja DO T BE JEN THE E NJ SJTA si në modelin e mëparshëm, prandaj të gjitha të dhënat që po jepni për jetën e baterisë dalin përsëri nga kapelja. Kur thoni se nuk mund të blihet në Spanjë, është e re dhe krejtësisht e FALAS. Mund të blihet në mënyrë perfekte tani në Apple Store në Spanjë.

  Të lutem, të lutem, mos shkruaj asgjë sepse fyen ata prej nesh që kanë një ide për ato që themi.

  1.    Louis Padilla dijo

   Tani ju lutemi lexoni përsëri artikullin, kuptoni se po krahasoni Seritë 3 dhe Seritë 3 LTE dhe ndiheni paksa i turpëruar që keni shkruar komentin që keni shkruar dhe akuzuar një shkrimtar për shkrimin e mbeturinave kur si ky është komenti juaj.

  2.    Jezusi i Shkurtër dijo

   Përshëndetje Pedro, si autor i artikullit do të bëj disa sqarime në lidhje me komentin tuaj.
   Së pari, unë shoh që ju i dini specifikimet e Apple Watch shumë mirë, ashtu si të gjithë ne, por është gjithashtu e rëndësishme të lexoni artikullin plotësisht paraprakisht dhe të komentoni saktë më vonë.
   Në fillim të tij, thuhet qartë se krahasimi që bëhet është midis Apple Watch Series 3 me LTE dhe pa LTE, kështu që ndryshimet me modelin e tij të mëparshëm (Seria 2) nuk kanë rëndësi për ne. Gjithçka që thoni është plotësisht e vërtetë, por ne nuk po i referohemi.
   Së dyti, unë ju ftoj të lexoni disponueshmërinë e modeleve të Watch Series 3 me LTE në Spanjë dhe të na tregoni nëse ato që them në postim janë të vërteta apo jo.
   Dhe së fundmi, para se të shkruajmë një postim, të dy kolegët e mi dhe unë informojmë veten dhe dokumentojmë sa duhet që përmbajtja e artikullit të jetë sa më e plotë.
   Përshëndetje, Jezus.

  3.    Miguel Hernandez dijo

   Përshëndetje Pedro, do të duhet të shohim të kuptuarit tonë të leximit. Redaktori e bën të qartë se ai krahason Serinë 3 me Serinë 3 LTE.

  4.    montazhe dijo

   Duhet të jesh budalla ASS.

 3.   Jorge Arancibia dijo

  Cili është kuptimi i LTE. Faleminderit

  1.    Miguel Hernandez dijo

   LTE qëndron për Evolucion Afatgjatë. Isshtë një standard i komunikimit celular i zhvilluar nga 3GPP, shoqata që zhvilloi dhe mirëmban GSM dhe UMTS.

 4.   Victoria dijo

  Doja të konsultohem për sa vijon: në rast të blerjes së një serie Apple Watch 3 (GPS + celular), mund të përdoret në mënyrën e zakonshme (d.m.th., pa LTE dhe e lidhur me iPhone) nëse në vendin tim nuk ka marrëveshje me kompanitë akoma?

 5.   Koperniku dijo

  Po, është shumë mirë të modifikosh artikullin më pas dhe t'i lësh njerëzit keq.

 6.   Anastasia dijo

  WWW XVIDEOS. COM

 7.   Anastasia dijo

  WWW PORNHUB. COM

 8.   Anastasia dijo

  WWW RABOSKING. COM

 9.   Tobias dijo

  Tufa është e freskët