Çipi i 5G i Apple do të mbërrijë në vitin 2022 sipas Fast Company

Çipi 5G

Duket se iPhone i ri vitin e ardhshëm nuk do të ketë chip-in e nevojshëm për të mbuluar rrjetin e ri 5G sipas llogarisë Kompania Fast. Nuk është plotësisht e qartë se çfarë do të ndodhë dhe është se ka shumë për të bërë përpara lansimit të iPhone të ri vitin e ardhshëm dhe ne personalisht besojmë se është e vështirë të parashikohet.

Kjo mund të ketë dy lexime dhe është se sipas disa analistëve nuk është keq që Apple nuk e shton atë, por as nuk është mirë. Dhe ne po shkojmë në të zakonshmen dhe kjo është se çmimi i iPhone na bën që të na kushtojë gjithnjë e më shumë për rinovim - pavarësisht lehtësive me promovime siç është plani i rinovimit - kështu që kanë të gjitha përfitimet e mundshme ne besojmë se është më e mira.

Sipas Fast Company, iPhone i 2022 do të ketë çipin e vet 5G të Apple, por nuk do të jetë i lehtë për t’u arritur, kështu që ata shpresojnë që gjatë viteve të para Apple të instalojë patate të skuqura 5G nga firma të tjera si p.sh. për shembull ato të Qualcomm tani që ata nuk kanë më çështje gjyqësore të përfshira. Për patate të skuqura të vetë Apple ata shpjegojnë në Kompania Fast, e cila do të përfundojë duke arritur në 2022.

E vërteta është se të kesh mundësinë e lidhjes së iPhone-it tonë me një rrjet 5G është një nga gjërat për të cilat duhet të mendojmë për një kohë të gjatë, pasi kemi komentuar në raste të shumta në # podcastapple, por sot ne mund të durojmë pajisje të tilla si jo të kem 5G në këtë pikë dhe personalisht mendoj se Apple do të vërë bast 100% në 5G sa më shpejt të jetë e mundur për të siguruar shpejtësinë maksimale të lidhjes me iPhone, por ata duan të instalojnë harduerin e tyre dhe kjo do të jetë më e komplikuar, të paktën tani për tani.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.