Si të fikni, rinisni ose zgjoni iPhone X

Minimalizmi ekstrem, kjo është ajo që kompania Cupertino ka dashur të kryejë me iPhone X, aq sa kemi mbetur pa butonin Home që karakterizonte kaq shumë terminale iPhone. Sido që të jetë, tani fillojnë të lindin dyshime të caktuara për mënyrën e funksionimit dhe gjestit të iPhone X, por në iPhone aktualidad kemi mbërritur për t'ju dhënë një kabëll.

Kush do të dëshironte ta fikte iPhone X? Asnjëherë nuk e dini por Sot ne do t'ju tregojmë se cilat janë rrugët për të çaktivizuar, rifilluar ose aktivizuar iPhone X në përputhje me nevojat tuaja. Nëse keni një iPhone X dhe keni shumë dyshime, nuk duhet ta humbisni këtë udhëzim të vogël, por të nevojshëm.

Këto tre veprime nuk janë zakonisht të zakonshme në iOS, kështu që mund të kemi disa dyshime kur bëhet fjalë për kryerjen e detyrave të thjeshta, le të shkojmë atje.

 • Si mund ta mbyll ose rifilloj iPhone X tim? Për të fikur iPhone X, çuditërisht, do të duhet të shtypim butonin e energjisë (ana e djathtë) dhe butonin Volume + (ana e majtë) për rreth gjashtë sekonda, derisa të shfaqet në ekran "Rrëshqit për të fikur", atëherë rrëshqitja e çelësit do ta fikë terminalin plotësisht.
 • Si mund ta detyroj mbylljen e iPhone X? Ndonjëherë telefoni mund të bllokohet, për këtë ne do të duhet të përdorim një "mbyllje të detyruar", kombinimi i tastave i të cilit është mjaft interesant. Ne duhet të shtypim dhe të lëshojmë volumin lart, të shtypim dhe të lëshojmë vëllimin poshtë dhe të mbajmë butonin e energjisë, atëherë liqeni Apple do të shfaqet dhe terminali do të riniset.
 • Si mund ta aktivizoj ekranin e iPhone pa e zhbllokuar atë? Për ta bërë këtë, thjesht duhet të bësh një prekje të vogël dy sekondëshe kudo në ekran ndërsa është i kyçur dhe ne do të shohim ekranin e kyçjes.

Ato janë dy shkurtesa mjaft kuriozeTë njëjtat butona përdoren për të gjitha llojet e veprimeve dytësore siç janë pamjet e ekranit. Shpresojmë edhe një herë që udhëzuesi ynë t'ju ndihmojë që të nxitoni.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   David dijo

  Për të aktivizuar ekranin nuk ju duhet një prekje dy sekondëshe, thjesht një prekje në ekranin "normal".

  1.    iñaki dijo

   mjafton saktë me një prekje të thjeshtë. Mos jepni asnjë shtyp të gjatë.