Si të fikni cicërimat më interesante në Twitter

Ndërsa nuk ishe në TwitterNë një përpjekje për të kënaqur përdoruesit e rinj ose të mundshëm, Twitter Inc ajo eshte cag **** po bën ndryshime në rrjetin e saj të famshëm të microblogging. Disa nga këto ndryshime janë shumë shumë pozitive, siç është opsioni i ri për të dërguar GIF, biseda në grup ose sondazhe, por ka zhvillime të tjera që për shumë përdorues (përfshirë veten time) janë të pakuptimta që shkatërrojnë shumicën e tërheqjes së atij që duam Twitter . Një nga këto risi është të na tregoni tweets i çrregullt, e cila njihet si "Ndërsa ti ishe zhdukur".

Për fat të mirë, ky opsion i ri mund të çaktivizohet. Fatkeqësisht, të paktën në rastin tim që duhet të kontrolloj Twitterin herë pas here në internet, ky opsion bën gjithçka që dëshiron dhe madje edhe pasi ta çaktivizojë, vazhdon të shfaqet. Në çdo rast, në këtë udhëzues të vogël do t'ju mësojmë si ta çaktivizoni opsionin si në Twitter për iOS dhe në versionin e tij në internet.

Si të çaktivizoni "Ndërsa ishit larg" nga Twitter

Twitter për iOS

Siç është zakonisht në aplikacionin vendas, ky opsion nuk është i fshehur, por nuk është rruga më e shkurtër në botë. Ne do ta çaktivizojmë atë duke bërë sa vijon:

 1. Logjikisht, ne hapim aplikacionin nga iPhone, iPod Touch ose iPad.
 2. Ne kemi luajtur në Llogari, e cila është në të djathtë poshtë.
 3. Tjetra, ne prekim simbol ingranazhi.
 4. Ndër opsionet që shfaqen, ne prekim konfiguracion.

Çaktivizo ndërsa ishe larg

 1. Ne zgjedhim llogarinë në të cilën duam të çaktivizojmë opsionin.
 2. Ne kemi hyrë brenda Përshtatja e kronologjisë.
 3. Më në fund, ne çaktivizojmë opsionin «Më trego më së pari cicërimat më të mira».

Çaktivizo ndërsa ishe larg

Versioni i uebit

Versioni në internet nuk është aq i fshehur, por ne gjithashtu ju tregojmë se si ta çaktivizoni atë. Ne do të duhet të bëjmë sa vijon:

 1. Nëse nuk e kishim bërë këtë, ne shkojmë në faqen e Twitter dhe identifikohemi.
 2. Ne klikojmë në avatarin tonë në të djathtë lart.
 3. Tjetra, ne klikojmë në Cilësimet.

Çaktivizoni ndërsa nuk ishit në internet

 1. Ne lëvizim poshtë dhe zgjidhim kutinë që thotë "Më trego më parë cicërimat më të mira".

Çaktivizoni ndërsa nuk ishit në internet

 1. Klikojmë në Ruaj Ndryshimet.
 2. Më në fund, kur na kërkohet fjalëkalimi, ne e fusim dhe e pranojmë.

Dhe, mirë, me këto hapa të thjeshtë ne mund të vazhdojmë të shijojmë Twitter ashtu siç duhet të jetë, nuk mendoni?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.