Si të çaktivizoni përgjigjet haptike në iPhone 7

ifixit-iphone-7-3

Shumë prej jush do të kenë fatin e madh të kenë iPhone 7 të ri në duart tuaja pasi që dje ai doli në shitje në vendet e para të botës. Një nga risitë që mund të keni vërejtur është përgjigjja ndaj ndërveprimeve dhe kontrolleve të ndryshme me Motor i ri Taptik, ai që përmirëson atë që tashmë kishim në iPhone 6s. Për ata prej jush që nuk e dinë akoma, Motorri Taptic kujdeset për dridhjet në iPhone, i cili që kur u lançua në Apple Wacth të parë, prodhon lëvizje më precize sesa motori i vjetër i dridhjeve.

Apple ka vendosur nisni një API kështu që zhvilluesit mund të kontrollojnë llojet e dridhjeve që ata dëshirojnë në aplikimet e tyre. Sidoqoftë, jo të gjithë ju duhet të pëlqeni dridhjet që secili zhvillues përfshin në aplikacionet e tij për ndërveprime me sistemin dhe ne do t'ju tregojmë se si t'i hiqni ato.

Si të hiqni reagimet haptike në iPhone 7

 1. Ne do të shkojmë në settings
 2. Brenda Cilësimeve, ne shkojmë në seksionin Tinguj dhe dridhje
 3. Në pjesën e poshtme do të kemi një kaloni për të aktivizuar ose çaktivizuar ato ndërveprime haptike për pëlqimin tonë.

Tani do të kemi vibracionet e çaktivizuara për kontrollet dhe ndërveprimet e sistemit në të gjitha aplikacionet.

Mbani në mend se paaftësia e këtij opsioni Nuk do të çaktivizojë dridhjet për 3D Touch ose për thirrjet hyrësePër ta bërë këtë, ne mund ta menaxhojmë nga e njëjta pjesë e tingujve në opsionet që kemi pak më lart se butoni për të çaktivizuar përgjigjet haptike të iPhone 7 në seksionin e dridhjeve brenda tingujve ose në Tinguj dhe Vibrime pak më poshtë.

Dhe ju, pronarë të një iPhone 7 ose 7 plus, çfarë do të bëni? A do t’i lini vibrimet e vogla në iPhone apo preferoni që ai të mos lëvizë?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   iOS-të dijo

  Unë me siguri i lë ata nuk mund të shkoj kundër El Progreso