Çfarë ka të re në iOS 14 Beta 4

Beta 4

Dje Apple lëshoi ​​betat e katërt të të gjitha versioneve të firmuareve të saj të ri këtë vit që prezantoi në WWDC 2020 qershorin e kaluar Ata ka të ngjarë të jenë të fundit në beta vetëm për zhvilluesit deri tani, duke pritur tashmë që versionet përfundimtare për të gjithë përdoruesit të lëshohen në shtator ose tetor.

Duke qenë tashmë versionet e katërt, gjithnjë e më pak karakteristika të reja janë përfshirë, dhe ato janë të kufizuara në defektet e lustrimit të gjetura në versionet e tyre paraprake. Por përkundrazi në këtë këst të ri të iOS 14 janë zbuluar disa tipare të reja interesante.

Dje pasdite, me kohën spanjolle, Apple lëshoi ​​një beta e re, e katërta e iOS 14, për të rregulluar dhe përsosur gabimet e mundshme të gjetura në betat e mëparshme, por duke shtuar disa karakteristika të reja që nuk janë zbuluar më parë.

E para që hidhet jashtë është e reja Miniaplikacion Apple TV +. Tani mund të qasemi në platformën e videos direkt nga këtu. Edhe një për t'i shtuar koleksionit të miniaplikacioneve të ofruara nga iOS 14.

E dyta është një kërkim i përmirësuar. Kur kërkoni përmbajtje në aplikacion, hitet më të mira tani shfaqen nën sugjerimet në internet. Aplikacioni shfaq aplikacione, këshilla Siri, lajme dhe më shumë më lart, me një mundësi për të marrë më shumë rezultate. Kërkimi brenda aplikacionit mbetet i disponueshëm në pjesën e poshtme të ndërfaqes.

Risi e tretë është se 3D Prekni. Ky funksion që ishte zhdukur në betën e tretë të iOS 14, është përsëri funksional nëse pajisja juaj është e përputhshme me të.

Dhe e katërta dhe e fundit është pajtueshmëria me njoftimi i ekspozimit COVID-19 API. Ishte patjetër e nevojshme. Nëse keni iOS 14 në beta, tani mund të instaloni aplikacionin e ekspozimit të kontaktit në zonën tuaj, nëse ekziston një (Radar Covid në Spanjë). Deri tani ishte i pajtueshëm vetëm me iOS 13.

Këto janë katër lajmet "e dukshme" për zhvilluesit që na sjell versioni i katërt beta i iOS 14. Ne vazhdojmë të rekomandojmë që të mos e instaloni nëse nuk jeni një zhvillues, pasi ai është akoma një firmware i provës.

Nëse nuk mund ta mbani atë dhe dëshironi ta provoni, instaloni version publik, e cila nuk është aq e përparuar, por është më e qëndrueshme. Këtu ne shpjegojmë se si ta bëjmë atë. Veryshtë shumë e mundshme që këtë pasdite lëshohet versioni i tij i dytë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.