Çmimet e iPhone 14 të ri do të rriten sipas thashethemeve të reja

Pak më shumë se një javë pasi ju thamë se disa thashetheme supozonin se çmimet e iPhone 14 të ri, i cili do të prezantohej në shtator, do të ruanin çmimet e modeleve të mëparshme, kemi thashethemet krejtësisht të kundërta. Pyetja është kujt t'i besoj? Kjo është gjëja, thashethemet e fundit pohojnë këtë çmimet do të rriten dhe nuk thotë asgjë më shumë dhe asgjë më pak se Kuo. Kështu që do të duhet të merret parasysh.

Thashethemet më të reja për iPhone 14 nuk i referohen veçorive apo dizajnit të ri, i referohen çmimit të terminaleve kur ato lëshohen. Sipas Kuo, do të na duhet të gërvishtim xhepat, sepse Apple do të rrisë çmimet e modeleve të reja. Nuk është për t'u habitur sepse ndërsa po shohim çmimet e gjithçkaje që na rrethon, është pothuajse normale që çmimet e pajisjeve të reja të rriten. Tani nuk na kanë lënë as një javë, po, pak më shumë, pasi mësuam se kishte më shumë gjasa që çmimet të mbeten të njëjta, siç ndodhi në modelet e mëparshme.

Kuo nuk zbuloi çmimin e saktë të modeleve të iPhone 14 Pro. Megjithatë, në një mesazh lançuar në rrjetin social Twitter, vlerësoi çmimin mesatar të shitjes së linjës së iPhone 14 në tërësi do të rritet me rreth 15% krahasuar me linjën e iPhone 13. Një çmim që tashmë ka filluar të kufizohet me ndalesën, nëse nuk ishte tashmë, por me siguri nuk do t'i ndalojë të gjithë ata që duan të marrin një prej tyre.

Arsyet pse ata kanë nxitur këtë rritje janë gjithashtu të panjohura, por duke pasur parasysh mungesën e burimeve, COVID-19, çështjet e shitësve, nuk është e vështirë të kuptosh pse. Fakti është se do të duhet të kursejmë më shumë se sa pritej. Sepse një gjë është e qartë për mua, preferoj të qëndroj me modelin e vjetër sesa të ndryshoj markën, të paktën për mua.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.