iPhone Photography Award 2016 tashmë ka fitues

ippa-2016-siyuan-niu

Në vitet e fundit kamera iPhone është përmirësuar shumë në krahasim me paraardhësit e saj dhe kompania me bazë në Cupertino e dëshiron atë jini një nga arsyet kryesore për të blerë një iPhone. Kohë pas kohe kompania kryen fushata të ndryshme nën moton Shot në iPhone në të cilën dëshiron të nxjerrë në pah se si çdokush mund të bëjë fotografi fantastike vetëm me një iPhone.

Por përveç fushatës Shot on iPhone, ne gjithashtu mund të gjejmë lloje të tjera konkursesh, të tilla si Çmimet për Fotografi të iPhone (IPPA), një konkurs vjetor në të cilin përdoruesit paraqesin fotografitë më të mira që kanë bërë në iPhone e tyre. Pjesëmarrësit në këtë edicion të fundit vijnë nga 139 vende që mund të paraqesin fotografi për 19 kategoritë në dispozicion.

Fotografi mund të frymëzoni fotot tuaja në kategoritë e mëposhtme: abstrakte, kafshë, arkitekturë, fëmijë, lule, ushqim, peisazhe, mënyrë jetese, natyrë, lajme dhe ngjarje, të tjera, panoramike, njerëz, portrete, pushime, perëndime dielli, udhëtime, pemë dhe jetë të qeta. çmimin e nderit ka qenë për Siyuan Niu nga Kina me fotografinë që kryeson këtë artikull me titull Njeriu dhe shqiponja, një pamje e bukur e një njeriu me shoqëruesin e tij të pandashëm.

ippa-2016-patryk-kuleta

En pozicioni i parë, gjejmë fotografinë e Patryk Kuleta, nga Polonia, me fotografinë e titulluar Katedrale moderne.

robin-robertis

En pozicioni i dytë Ne gjetëm amerikanin Robin Roberts për fotografinë e tij me titull Ajo përkulet me erën.

ippa-2016-carolyn-mara-borlengi

Më në fund mbylljen e klasifikimit nga fituesit, gjetëm një tjetër amerikane të quajtur Carolyn Mara Borlenghi me fotografinë Wonderland.

Interestingshtë interesante të shihet se si Teknologjia e kamerës iPhone përparon çdo vit, dhe shikoni se si Apple rezultati i progresit të Apple në këtë drejtim në iPhone Photography Awards. Nëse keni ndërmend të merrni pjesë vitin e ardhshëm kështu Thjesht duhet të kaloni në faqen zyrtare të këtyre çmimeve për më shumë detaje të kërkesave të nevojshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Jordi dijo

    139 vende midis të cilave ekzistojnë dy Spanjolle.