Black Desert Mobile, MMORPG i shumëpritur nga Pearls Abyss tani i disponueshëm në App Store

Dmbëlsirë e Zezë Mobile

Increasinglyshtë gjithnjë e më e zakonshme të gjesh lojëra të tipit MMO në App Store, por jo të gjithë ne që jemi aktualisht në dispozicion, na ofrojnë më shumë se cilësi të mjaftueshme për të tërhequr interesin e përdoruesve të këtij lloji lojërash. Thirret i fundit që arrin në App Store Shkretëtira e Zezë Mobile.

Black Desert Mobile është një nga lojërat MMORPG për celular më i parashikuar këtë vit, një lojë me grafikë fantastike, një botë të gjerë për të hetuar dhe dhjetëra orë misione për të bërë. Ky titull shumë i parashikuar në Pearl Abyss kishte fituar më shumë se 4,5 milion pararegjistrime para publikimit të tij.

Lëshimi i këtij titulli ndodh katër vjet pas premierës së tij në PC dhe disa muaj pas lansimit të tij në Xbox dhe PS4. Gjëja e parë që duhet të bëjmë është të krijojmë klanin tonë, klani që do të përbëhet nga 3 karaktere, nga 5 klasat në dispozicion: Luftëtar, Ranger, Magjistar, Giant dhe Valkyrie.

Çfarë na ofron Black Desert Mobile

Dmbëlsirë e Zezë Mobile

Black Desert Mobile na ofron disa nivelet e personalizimit të karakterit që ne zgjedhim të formojmë klanin tonë që nuk mund ta gjejmë në tituj të tjerë të ngjashëm. Jo vetëm që mund të rrisim madhësinë e pjesëve të trupit të secilit karakter të ri që krijojmë, por gjithashtu mund t'i japim formën që duam më shumë, veçanërisht në elementet që janë pjesë e fytyrës së personazhit. Kjo pjesë mund të na zgjasë shumë dhe ne duhet ta bëjmë ashtu siç duam të përfaqësohemi në lojë.

Duke qenë MMO, Black Deset Mobile na ofron shumë multiplayer dhe përmbajtje PvP. Ne gjithashtu kemi në dispozicion kafshë shtëpiake të ndryshme, përfshirë kuaj, që do të na shoqërojnë në aventurat tona. Ne mund të punojmë si një ekip me klanet e tjera për të hequr bosët e mëdhenj të armikut dhe kështu të marrim plaçkat e tyre, të cilat gjithashtu do të na lejojnë të përmirësojmë aftësitë tona.

Dmbëlsirë e Zezë Mobile

Përmirësimi i aftësive tona është i domosdoshëm që karakteri ynë të përparojë, aftësi që ne gjithashtu mund t'i rrisim duke kryer detyra të mbledhjes, peshkimit, zanateve, tregtisë dhe ngjyrosjes së pëlhurave që gjithashtu na lejoni të marrim burime të dobishme, burimet që mund të përdorim për të ndërtuar dhe zgjeruar territorin tonë.

festoni 4,5 milion përdoruesit që u regjistruan Para fillimit të lojës, ne morëm një lepur, fragmente kujtese, një libër aftësish, një stemë kali të nivelit 1, një gjoks kostumesh Verdon dhe një supë të shijshme pule kur hymë në lojë për herë të parë.

Po, përveç kësaj, ju jeni një përdorues i Amazon Prime, djemtë e Pearl Abyss kanë krijuar një fushatë së bashku me Amazon për të ofruar rregullisht shpërblime për lojtarët, një fushatë që do të zgjasë deri në Marsin e ardhshëm. Thjesht duhet të lidhni llogarinë tuaj Black Desert Mobile me llogarinë tuaj Amazon.

Kërkesat për celularin e Shkretëtirës së Zezë

Në mënyrë që të shijoni Black Desert Mobile, na duhet të paktën një iPhone 6s dhe një iPad Air 2 e tutje. Versioni iOS për të qenë në gjendje të përdorë këtë lojë duhet të jetë iOS 11 ose më i ri. Loja është në dispozicion për tuajin shkarkoni plotësisht falas përmes lidhjes që lë në fund të këtij artikulli.

ajo është e në dispozicion në spanjisht dhe kjo na ofron blerje të ndryshme brenda aplikacioneve, blerje që në formën e perlave, deri në dy paketa të fillimit përmes plus luftimeve dhe fushave plus. Meqenëse është në dispozicion për shkarkim plotësisht falas, nuk keni nevojë të investoni një euro të vetme në lojë derisa të shihni të dorës së parë të gjitha mundësitë që ju ofron kjo MMORPG e re.

Black Desert Mobile (Lidhja e AppStore)
Black Desert Mobilefalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.