Isshtë një realitet: iPhone 9 shfaqet në kodin e iOS 13.4.5

iPhone 9

Shumë herë instalimi i betave ka gjëra interesante në nivelin e përdoruesit, në fakt ne i instalojmë ato në secilin prej versioneve të tyre për të qenë në gjendje t'ju tregojmë të gjitha lajmet që i gjejmë menjëherë. Sidoqoftë, zhvilluesit janë më të interesuarit për këto, veçanërisht ata që më pas nxitojnë të botojnë atë që kanë gjetur në kod dhe që zakonisht i referohet funksionaliteteve ose pajisjeve të reja që kompania Cupertino nuk i ka prezantuar ende. Në fakt, kohët e fundit këto beta janë ato që ofrojnë më shumë informacion. Në rastin e iOS 13.4.5, janë gjetur referenca të rëndësishme për një pajisje të re, iPhone 9 që do të mbërrijë në prill.

iPhone 9
Artikulli i lidhur:
iPhone SE 2 (ose iPhone 9), gjithçka që dimë deri më tani

Sipas portalit të njohur 9to5Mac, kodi i beta-s së parë fsheh referenca të qarta për një pajisje të re, më konkretisht një iPhone që do të mbështeste teknologjinë TouchID dhe që mund të tregojë vetëm një gjë, iPhone i ri 9. Kjo pajisje që në teori do të trashëgonte dizajnin dhe funksionalitetet e iPhone 8 do të bëhej pasardhësi i denjë i iPhone SE që shumë përdorues janë duke pritur. I mëparshmi tashmë ishte një sukses i vërtetë, keq që peshoi në media të caktuara, iPhone SE u shit si karamele në panair dhe duke parë turneun iPhone XR, nuk do të më habiste që një telefon me një kosto më të ulët dhe aftësitë i iOS 13 përfundimisht përmbyt tregun.

Në veçanti, i referohet një funksioni rezervë "energjie" që është i disponueshëm vetëm në iPhone XS dhe modelet e mëvonshme, kështu që nëse kemi TouchID dhe rezervë të energjisë, ne qartësisht po përballemi me një model që nuk është paraqitur ende. Ju tashmë e dini shumë mirë se si duket iPhone 9, pyetja është nëse do të kemi një version “Plus”, por e kemi të qartë që dizajni do të përshkojë ndër më të rinjtë dhe veçanërisht midis atyre që duan të bëjnë një sulm të parë në tregun e Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.