$ 1 për PRODUKTIN (KUQ) për çdo blerje në faqen e internetit të Apple

Produkti KUQ

1 Dhjetori tjetër është Dita Botërore e AIDS-it dhe Apple është më se e qartë se thelbësore për të vazhduar luftën me të gjitha burimet e mundshme, veçanërisht financiare. Me këtë rast, firma Cupertino do të vazhdojë me traditën e dhurimit të $ 1 për secilën blerjet e bëra përmes Apple Pay, në dyqane, në App Store dhe në faqen e internetit të Apple para 2 dhjetorit të ardhshëm.

Logjikisht ne kemi të gjithë PRODUKTIN (KUQ) në internet që tashmë kontribuojnë për këtë çështje, nga rastet, disa modele iPhone, rripat e Apple Watch, etj ... Fondi Global ka luftuar AIDS për shumë vite dhe Apple ka partneritet me ta me fushata e tij e veçantë (DAR) gjithashtu për një kohë të gjatë, edhe pse në vitet e fundit shtoi iPhone në publikimet e para dhe kontributet u rritën shumë përveç që ishin pajisje shumë të bukura duke folur estetikisht me atë ngjyrë të kuqe.

Kompania thotë se që nga viti 2006 më shumë se 220 milion janë mbledhur për (RED) dhe se ata synojnë ta rrisin këtë shumë me kalimin e kohës. Pas disa ditësh (konkretisht 1 dhjetorin e ardhshëm) do të jetë dita e parë e dhjetorit ata do të ndryshojnë logot e dyqaneve të tyre duke zbatuar ngjyrën e kuqe të (RED) të përpiqet në një farë mënyre t'i bëjë përdoruesit të vetëdijshëm për AIDS-in.

Nëse nuk doni të blini ndonjë gjë nga Apple, mund të bëni edhe tuajin donacione direkt duke përdorur Apple Pay në red.org. Gjëja e rëndësishme është që të merrni sa më shumë para që të jetë e mundur për të vazhduar luftën kundër kësaj sëmundjeje dhe ofron një mundësi për njerëzit që kanë HIV / AIDS, madje edhe malaria dhe tuberkulozi, pasi edhe Fondi Global ndihmon këta njerëz.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Leonardo Murguia dijo

    Një dollar, asgjë më shumë? A nuk ju humbin?