TOP 10 aplikacionet me miniaplikacione në ekranin e kyçjes

Kanë kaluar 14 ditë që kur Apple shpalli iOS 16 si realitet në Keynote dhe një javë më pak që nga publikimi i versionit të parë të plotë. Një nga risitë më të mëdha të këtij sistemi operativ ishte mundësia e pabesueshme e personalizimit të ekranit bazë, nga fonti, përmes fotove që i mbivendosen kohës ose mundësia e përfshirjes së miniaplikacioneve të aplikacionit që e lejojnë atë. Dhe për këtë të fundit, nuk ka më disa aplikacione të palëve të treta që ofrojnë miniaplikacione të reja në mënyrë që të përmirësojmë mënyrën se si punojmë me iPhone-in tonë.

Në ditët e para, dhe pavarësisht nga fakti se shumë aplikacione tashmë po përditësoheshin për ardhjen e iOS 16, shumica e miniaplikacioneve të disponueshme ishin ato të aplikacioneve vendase të Apple, duke qenë në gjendje të vendosnin miniaplikacione për rikujtues, mot, aktivitet (tani që ju mund të mbyllë unazat vetëm me iPhone, pa Apple Watch, ishte një mënyrë e shkëlqyer për të motivuar njerëzit), alarme, etj. Por, pak nga pak, shumë palë të treta kanë ushqyer dhe zgjeruar gamën e mundësive duke përditësuar aplikacionet e tyre për të përfshirë widget funksionale në ekranin e kyçjes së iPhone-it tonë. Dhe këto janë më të mirat që kemi mundur të testojmë.

 • Plant Daddy – Kujtesa për të ujitur bimët tona. Ky aplikacion na ofron përkujtues të thjeshtë për të ujitur bimët tona në varësi të llojit që kemi, pa pasur nevojë të shqetësohemi për të ditur se në cilën ditë të javës është për të ditur nëse bimët tona kërkojnë kujdesin tonë. Miniaplikacioni zë dy pozicione në ekranin e kyçjes.
 • Dyqan – Për të gjurmuar porositë tona. Me këtë aplikacion ne mund të përfshijmë një widget në ekranin e kyçjes për të gjurmuar porositë tona nga të gjitha faqet e internetit të Shopify. Nëse jeni një nga ata që nuk mund të presin më për të ditur se kur arrin porosia juaj, ky është miniaplikacioni.
 • FotMob – Për adhuruesit e futbollit. Aplikacioni ju lejon të përfshini një widget ku shfaqen lajmet dhe përditësimet nga bota e futbollit. Që ekipi juaj fiton ligën? Ju do të jeni të parët që do ta dini edhe pa e zhbllokuar iPhone tuaj.
 • Kalendarët – Një alternativë shumë vizuale dhe e fuqishme ndaj kalendarit tradicional të Apple. Na mundëson një mori miniaplikacionesh, nga shkurtoret për të krijuar ngjarje të reja, deri te kujtesa tipike e planeve tuaja për sot, një tregues i ditës aktuale... e mrekullueshme.
 • Zonat - Për udhëtarët ose punëtorët ndërkombëtarë. Zonat na lejojnë të shohim zona të ndryshme kohore me një shikim.
 • Widgetsmith - Ne vazhdojmë me personalizimin. Widgetsmith tashmë ka bërë bujë me ardhjen e miniaplikacioneve në iOS 15, duke na lejuar të personalizojmë ekranet tona kryesore me të gjitha llojet e mundësive: Shtoni foto, kalendarë, shënime, orë, shkurtore... dhe gjithçka 100% e personalizueshme në fonte dhe ngjyra . Epo, përditësimi i tij na sjell më shumë të njëjtën gjë për ekranin e kyçjes këtë herë.
 • SocialStats – Vizualizimi i ndikimit tuaj në rrjetet sociale. SocialStats na lejon të kemi informacion për rrjetin tonë të preferuar social me një shikim dhe, për shembull, të jemi në gjendje të kontrollojmë lehtësisht numrin e ndjekësve që kemi në Twitter.
 • Moti i karotës – Një nga alternativat historike të aplikacionit Apple Weather. Moti i karrotës është përditësuar dhe tani na lejon të sjellim informacionin e motit në ekranin tonë të kyçjes. Që të mos e harrojmë ombrellën në momentet më të këqija.
 • Flighty - Për të mos humbur asnjë fluturim të vetëm. Falë Flighty, ne do të jemi në gjendje të kemi informacion se sa kohë ka mbetur fluturimi, oraret e nisjes dhe informacione të tjera kyçe kur merrni një avion. Nëse jemi vonë, sigurisht që të mos humbim kohë për të zhbllokuar iPhone-in tonë ndihmon.
 • Widget Home – Zëvendësoni shkurtoret në një farë mënyre për automatizimin e shtëpisë. Na lejon të kemi qasje të drejtpërdrejtë në veprimet në pajisjet tona HomeKit.

Sigurisht që presim shumë nga ky funksionalitet në muajt e ardhshëm, si dhe nga njoftimet e drejtpërdrejta që do të vijnë në versionet e ardhshme të iOS 16. një mënyrë e re e ndërveprimit me pajisjet tona në duart e palëve të treta dhe me të gjitha mundësitë e botës përpara. Ne e lëmë lidhjen për të gjithë ata në App Store më poshtë, në mënyrë që ta shkarkoni lehtësisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.