101 vizatime që mund të bëjmë me Apple Watch

vizatime-krijuar-me-orë-mollë

Apple Watch mbërriti në treg me mundësinë e lejimit të dërgimit të vizatimeve të personalizuara midis pajisjeve, vizatime që duhet të bëjmë me gisht dhe që në varësi të madhësisë së gishtit dhe ekspertizës së artistit, mund të jenë pak a shumë tërheqëse . Ky funksion nuk është përdorur gjerësisht nga përdoruesit, por është një nga më kuriozët dhe ndonjëherë mund jini një arsye e mirë për argëtim mes përdoruesve të orës inteligjente të Apple.

Nëse keni një Apple Watch, me siguri në disa raste do ta keni përdorur këtë funksion, padyshim nëse njihni një pronar tjetër të një Apple Watch tjetër, përndryshe gjërat janë të komplikuara. Kur fillojmë të vizatojmë me gisht, Apple na jep atë aftësia për të zgjedhur shumë ngjyra për t’i dhënë një ngjyrim krijimeve tona.

Një nga redaktorët e Cult of Mac ka kaluar disa ditë duke krijuar vizatime të ndryshme me Apple Watch, duke i klasifikuar ato në kategori të ndryshme për ta bërë më të lehtë gjetjen e një burimi frymëzimi për vizatimet tona. Kategoritë në të cilat Graham Bower ka klasifikuar vizatimet janë: Ushqim dhe pije, Kafshë dhe bimë, Modë, Pushime, Sporte dhe kohë të lirë, Udhëtime dhe pushime, Mot dhe të ndryshme.

Duke qenë një pronar i Apple Watch, duhet të pohoj se ky botues ka marrë kohë për të krijuar këto vizatime, pasi saktësia e vizatimit me gishta në një ekran kaq të vogël nuk lë vend për gabime, dhe motivet e vizatuara janë arritur mjaft mirë. Prandaj, një nga këshillat e para që Graham na jep është të fillojmë duke praktikuar, praktikuar dhe praktikuar me një mik derisa të kemi një kontroll të mirë të majës së gishtit në ekranin e vogël të Apple Watch.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.