Apple fillon të përmendë përdoruesit që i bëjnë retweet në Twitter

twitter kryesor i mollës

Kryesore po vjen, një Kryesore në të cilën do të shohim të renë iPhone 7 dhe ndoshta ndonjë pajisje e re nga djemtë në bllok. Një Kryesore që, nga rruga, mund ta ndiqni pa probleme në iPhone News ku do t'ju tregojmë të gjitha ato lajme që sjellin të gjitha këto pajisje të reja Apple. Dhe po, me siguri disa befasi bien, prandaj mos harroni të vizitoni iPhone News nesër pasdite.

Por para së gjithash kemi dashur të përmendim atë llogari zyrtare të Apple në Twitter, përdoruesin @Apple. Një llogari që e pamë të aktivizuar vetëm një javë më parë dhe që pretendon të jetë kanali zyrtar i Apple brenda rrjetit social mikroblogjik me leje nga llogaritë ekzistuese: Apple Store dhe Apple Music. A doni të dini se çfarë përbëhet nga fushata e re e djemve Cupertino përmes Twitter? Pas kërcimit ne do t'ju tregojmë si mund ta bësh Apple të të përmendë me Twitter-in e tyre zyrtar ...


Cicërima që sapo ndamë me ju është cicërima në fjalë, a funksionalitet i ri në Twitter që lejon markat të kenë kontakte më të drejtpërdrejta me ndjekësit e tyre. Gjithashtu, siç mund ta shihni në cicërimë, Twitter ka shtuar logon e Apple në hashtagun #AppleEvent (offtopic: diçka si ajo që ata bënë një javë më parë me hashtag #InvestiduraRajoy në të cilën ne pamë fytyrën e kandidatit).

Nëse RT (ritweet) po atë cicërimë të Apple, do të shihni se si Apple ju bën një përmendje me një kujtesë të ngjarjes së nesërme me orarin dhe URL-në ku mund të ndiqni transmetimin kryesor. Një cicërimë që askush tjetër nuk do të mund ta shohë, është krijuar vetëm për ne ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.