IPhone 7 Plus i ri është më i fuqishëm se iPad Pro 12.9 inç

iphone 7 plus pikë referimi

Kemi shumë gjëra për të thënë në lidhje me Keynote-in e fundit të Apple, një Kryesore në të cilën ne u befasuam veçanërisht nga iPhone i ri iPhone 7 Plus dhe ngjyra e re e diskutueshme e re Jet Black (burngate kam dëgjuar atje?). Dhe është se megjithëse në shikim të parë nuk ka shumë dallime me iPhone 6s Plus, iPhone 7 Plus i ri fsheh shumë më tepër nga sa mendojmë ...

Dhe testi i acidit është Benchmark i famshëm i siguruar nga kompania Geekbench, teste të performancës që analizojnë procesorin e pajisjeve dhe posaçërisht të këtij A10 Fusion të ri. Dhe kthimet janë të pabesueshme ... IPhone 7 Plus i ri i kalon të gjitha pajisjet e mëparshme, përfshirë iPad Pro të ri. Pas kërcimit, ne ju tregojmë një krahasim të Standardeve të pajisjeve të ndryshme që Apple ka në katalogun e saj, një krahasim në të cilin fuqia e këtij iPhone 7 Plus të ri është e qartë ...

krahasim iphone 7 plus

Siç mund ta shihni, nëse marrim parasysh imazhin e parë dhe të dytën që kemi ndarë me ju, iPhone 7 Plus merr një rezultat me një bërthamë prej 3233 dhe multicore prej 5363duke e krahasuar me iPhone 6s Plus shohim që është deri në 33 herë më i shpejtë. Dhe gjëja vërtet mbresëlënëse, iPhone 7 Plus është 7 herë më i shpejtë se iPad Pro 12.9 inç, pajisja që Apple krahason me një kompjuter dhe që u bë pajisja më e fuqishme e markës apple (pa marrë parasysh Mac-in padyshim).

procesor A10 Fusion është procesori më i fuqishëm i futur ndonjëherë në një smartphone, deri më sot, një procesor quad-core, pika e tij më e fortë është menaxhimi i shkëlqyeshëm i baterisë që bën. IPhone 7 duhet të performojë deri në 2 orë më shumë se iPhone 6s, dhe iPhone 7 Plus ka një autonomi të një orë më shumë se paraardhësi i tij, iPhone 6s Plus. Ne do të shohim rezultatet e përdoruesve në vetëm një javë, ne do t'ju mbajmë të azhurnuar ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Clarisuke dijo

  7 herë dhe 33 herë më shpejt ??? A nuk do të jetë 33% dhe 7% më shpejt ??? 33 herë më i shpejtë do të ishte 3009. X 33 = 99 mijë dhe një pik pikësimi, çfarë iPhone i kaluar

 2.   Davidlcdc dijo

  Shpresoj që askush që e lexon këtë nuk shkon duke thënë se është 33 herë më shpejt se gjenerata e mëparshme, sepse ajo me të cilën do të qeshin ...

  1.    IOS 5 Përgjithmonë dijo

   Ata nuk do të qeshin, por do të vrapojnë ta blejnë!