1Password azhurnohet me një "plan familjar" të përballueshëm

1Password

1Password, siç do ta dinë shumë prej jush, është një nga menaxherët më të njohur të fjalëkalimeve në renë e tregut. Megjithëse unë personalisht nuk gjej asnjë motivim për ta përdorur pasi që iCloud Keychain më mjafton dhe e kam shumë, është një nga programet më të shkarkuara të ruajtjes kryesore në të gjithë globin. Ai gjithashtu njoftoi sot një plan i ri familjar i përballueshëm, i shoqëruar nga një seri mjetesh kjo do të na lejojë jo vetëm të kursejmë para, por edhe të ndajmë fjalëkalimet tona në një mënyrë jashtëzakonisht të lehtë midis përdoruesve të këtij grupi familjar. 1Password është e fundit që i bashkohet trendit për planet familjare që ndihmojnë në shpëtimin e familjeve më të përparuara teknologjikisht.

Ky botim i ri i 1Password lejon që çdo përdorues të ketë llogarinë e tij, por në të njëjtën kohë gjithashtu përfshin një vend të caktuar për fjalëkalimet e ndara në të cilën do të kenë qasje të gjithë anëtarët e familjes. Falë këtij funksionaliteti të ri, ne do të jemi në gjendje të ruajmë në një vend të veçantë, për shembull, çelësat WiFi ose Netflix në mënyrë që të afërmit tanë më të ngushtë t'i kenë gjithmonë në dorë pa pasur nevojë të pyesin.

Kushdo që është caktuar si administrator do të jetë në gjendje të ftojë përdoruesit që do të përbëjnë planin familjar, si dhe të menaxhojë se çfarë lloj informacioni shikon secili nga përdoruesit në grup. Po kështu, me këtë paketë familjare të gjithë përdoruesit do të kenë akses në aplikacionet e ndryshme 1Password, si për Mac dhe Windows, Android dhe iOS. Në këtë mënyrë, AgileBits (zhvilluesi) për të promovuar këtë funksion do të zbresë 10 dollarë nga çmimi i përgjithshëm, përveç kësaj, ata që regjistrohen në planin e ri para 21 Marsit do të marrin 2 GB memorje të të dhënave dhe mundësinë e përfshirjes së shtatë anëtarëve të familja.

Planet normale jashtë kësaj mund të përfshijnë deri në 5 anëtarë të familjes, gjë që nuk është e keqe. Duket se plani familjar i Apple Music dhe vendosja "Family Sharing" iCloud kanë bindur më shumë se një zhvillues për përfitimet e tij.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.