1Password tani është në dispozicion si një shtesë për Safari

1 Fjalëkalim iOS 15

Një nga risitë kryesore që ka ardhur nga dora e iOS 15, e gjejmë në Safari, një shfletues që ka marrë një ridizajnim i madh duke vendosur shiritin e kërkimit në fund të ekranit, një ndryshim që nuk është pëlqyer nga shumë përdorues gjatë beta dhe që ka detyruar kompaninë e Tim Cook të lejojë përdoruesin të ruajë modelin tradicional.

Por përveç ndryshimit të dizajnit, një tjetër nga risitë kryesore që janë futur në Safari me ardhjen e iOS 15 janë zgjerimetMe Menaxheri i fjalëkalimeve 1Password ka qenë një nga të parët që ofroi mbështetje për këtë funksionalitet të ri siç u njoftua qershorin e kaluar.

1 Fjalëkalim iOS 15

Nëse jeni përdorues të 1Password dhe tashmë jeni përditësuar në iOS 15, mund ta përdorni këtë aplikacion në të njëjtën mënyrë siç e përdorni normalisht në një kompjuter desktop ose laptop, përmes shiritit të sipërm të navigimit, nga ku kemi qasje të menjëhershme në të gjitha fjalëkalimet dhe të dhënat e ruajtura në aplikacion pa pasur nevojë të hapim në mënyrë të pavarur aplikacionin.

Sipas zhvilluesve të saj, 1Password përdor mësimin e makinerisë në pajisje për të përfundoni automatikisht procesin e hyrjes uebfaqe të komplikuara dhe madje edhe të popullojnë automatikisht kodet e vërtetimit me dy faktorë.

Në iPadOS 15, kjo shtesë na ofron më shumë funksione me një ndërfaqe përdoruesi më të plotë dhe funksionaleMe 1Password është një nga menaxherët më të vjetër të fjalëkalimeve në App Store, megjithëse nuk është i vetmi. Për të përfituar plotësisht nga ky aplikacion, i cili është gjithashtu i disponueshëm për Windows, Android, Linux dhe macOS, është e nevojshme të paguani një pajtim mujor, pasi opsioni i blerjes një herë u zhduk disa vjet më parë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.