Tim Cook ndan fotot e para të bëra me një iPhone 7 Plus

foto iphone 7

Ne jemi vetëm 5 ditë pas lansimit të iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus, disa pajisje të reja për të cilat do të flasim shumë ndërsa të gjitha testet që përdoruesit fillojnë të filtrojnë, kush nuk dëshiron të shohë një video në të cilën zhyten iPhone në ujë për të qëndruar i qetë me rezistencën ndaj ujit?. Ne gjithashtu do t'ju sjellim fotografi dhe teste të korrjes sonë, kështu që thjesht duhet të presim ...

Duhet të presësh, por ka gjithnjë njerëz me fat që i marrin pajisjet përpara pjesës tjetër të njerëzve. Dhe a është ai fotograf David E. Klutho nga revista prestigjioze Sports Illustrated sapo ka publikuar një seri fotografish nga loja e kaluar midis Titans vs Vikings, disa fotografi që janë bërë fotot e para të botuara dhe bërë me një iPhone 7 Plus… Pas kërcimit ju tregojmë disa nga fotot më të mira të botuara në revistën Sports Illustrated, fotografi të marra me një iPhone 7 Plus nga loja Titans vs Vikings. Disa foto vërtet të mahnitshme ...

 

Mirë, fotografitë janë bërë për të në mes të ditës, në një ditë shumë të qartë, por siç mund ta shihni rezolucioni i së njëjtës dhe niveli i detajeve është i mahnitshëm. Disa fotografi të bëra në momente specifike në të cilat nuk kishte subjekte statike: ka njerëz që vrapojnë, zbresin me parashutë, lëvizin dhe kërcejnë, fotografi të një ngjarjeje që nuk është e lehtë për t’u kapur me një celular. Dhe gjëja më e mirë është që në sajë të optikës me "Telefoto" e iPhone 7 Plus të ri është shumë më e lehtë të bësh foto në distanca të gjata.

Ne sigurisht mund ta themi atë Apple gjithnjë e më shumë bën përpjekje për fotografinë, disa cilësi fotografike të pajisjeve të tyre që në fund të fundit janë reklamimi më i mirë që mund të jetë i pajisjeve të tyre. Dhe po vjen koha kur do të ketë shumë pak detaje që na bëjnë të mendojmë se një fotografi është marrë me një celular. Siç e keni parë, iPhone 7 Plus (dhe sigurisht edhe iPhone 7) ka cilësi fotografike të pabesueshme dhe askush nuk mund ta mohojë atë ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.