Spotify njofton ardhjen e 40 milion përdoruesve premium

Spotify

Jo gjithçka do të flasë për ato të reja iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus, megjithëse nuk mund të dalim nga koka jonë se mëngjes është dita kryesore, e ditë në të cilën Apple lëshon pajisjen e saj të re anije në disa vende ... Një ditë në të cilën lajmet teknologjike të ditës do të jenë largimi i pajisjes së re, dhe më shumë se një media e përgjithshme do të jehojë në radhët e formuara në Apple Store nga të gjithë ata përdorues që nuk mund të mbahen pa marrë një iPhone 7 të ri.

Por ka më shumë lajme, dhe sot ne i kthehemi luftës midis shërbimeve të transmetimit të muzikës ... Apple njoftoi në Keynote të fundit më 7 Shtator ardhjen e 17 milion abonentëve në Apple Music. Tani Spotify, pasi arriti 30 milion përdorues premium në qershor, sapo njoftoi se ata sapo kanë arritur 40 milion përdorues premium.

Ajo që ju shihni është cicërimë nga Daniel EK (CEO i Spotify) duke njoftuar mbërritjen në 40 milion abonentë premium në Spotify, një numër rekord veçanërisht duke marrë parasysh shifrat që Apple njoftoi në lidhje me shërbimin e saj Apple Music në Keynote të fundit më 7 Shtator: 17 milion abonentë të Apple Music. Mbani në mend se në shërbimin e djemve Cupertino nuk ka asnjë mundësi falas si në Spotify, se Apple Music vjen standard në të gjitha iDevices, dhe po, Apple Music ka arritur 4 milion abonentë të tjerë premium që nga muaji Prill.

Po, Spotify po rritet shumë më shpejt se Apple Music, konkretisht, ato janë rritur me dyfishin e shpejtësisë së Apple Music, dhe shumica e kësaj rritje ndoshta është për shkak të plan familjar roman (Mund të bëhemi deri në 50% më lirë nëse bashkohemi me disa miq) dhe marrëveshjet Spotify me disa kompani telefonike me të cilat mund të kemi zbritje interesante. Ne do të shohim se si duket kjo karrierë e transmetimit të muzikës, shumë thashetheme tregojnë për një shërbim i ngjashëm nga Amazon, dhe tashmë e dini sa të kujdesshëm duhet të jeni me gjigantin e blerjeve në internet ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.