Google Maps është azhurnuar për të mbështetur iOS 10 të ri

Google Maps iOS

Këtë javë djemtë nga Google na paraqitën me Pixel-in e tyre të ri, smartphone-in e ri me të cilin përpiqen të luftojnë fëmijët në bllok. Por lufta nuk ka ardhur me Google Pixel, lufta filloi shumë kohë më parë, dhe ne mund ta shohim atë për shembull me Google Maps. Një aplikacion që erdhi vendas me të gjitha iDevices, por që Apple e eliminoi me prodhimin e aplikacionit të saj të hartës: Apple Maps. Sigurisht, djemtë në Google nuk u dorëzuan dhe krijuan një aplikacion shumë më të mirë se ai që erdhi vendas me iOS.

Një aplikacion që është rritur me kalimin e kohës. Megjithëse, mbase e keni kuptuar që me largimin e iOS 10 shumë nga miniaplikacionet Google Maps ndaluan së funksionuari, deri më tani, Google Maps sapo ka qenë azhurnimi për të mbështetur iOS 10 dhe na sillni një përmirësim tjetër ... Pas kërcimit ne ju tregojmë të gjitha lajmet për këtë version të ri të Google Maps për iOS.

Personalisht, nëse ka diçka nga e cila dalloj Google Maps është informacioni i trafikut ju keni falë Google gjithashtu që zotëron Waze, Street View me të cilin askush nuk mund të konkurrojë, dhe që sot janë më së shumti informacionin e transportit publik kanë Tani është azhurnuar për të mbështetur iOS 10 me miniaplikacione Google Maps, dhe na lejoni të ngarkojmë fotografi të faqeve në të cilat shkojmë.

Kjo është ajo që ata na tregojnë në regjistrin e azhurnimit të versionit të ri të Google Maps për iOS, versionin e ri 4.23.0:

Vendosni foto pranë komenteve cfare ben me faqet
• Konsultimi përshkrimet e faqeve, të tilla si tiparet, mjedisi dhe shërbimet
• Përputhshmëria me iOS 10, duke përfshirë miniaplikacionet e ridizenjuara për "Transportin publik afër" dhe "Kohëzgjatjen e udhëtimeve"

Ju e dini, Nëse dëshironi një aplikacion cilësor të hartave, mos hezitoni të shkarkoni Google Maps për iOS, një aplikacion që do të të zhgënjejë. Është e lirë dhe universale, kështu që nuk keni asnjë justifikim të paktën të provoni aplikacionin e konkurrencës Apple Maps.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.